Paylaş

Kocaman: Daha ortaya çıkacak gerçekler var!

 

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, “futbolda şikede kumpas” iddianamesiyle ilgili “Daha ortaya çıkacak gerçekler var ama nereye kadar çıkarılabilir, bundan emin değilim” açıklamasını yaptı.

51 yaşındaki teknik adam, Fenerbahçe’nin başındayken 2011 yılında söylediği “Gerçeklerin bir gün ortaya çıkma gibi kötü bir huyu vardır” sözlerinin ve geçtiğimiz ay “Futbolda şike” soruşturmasında kumpas kurulduğuna dair iddianamenin kabul edilmesinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Aslında sorunun içinde benim yanıtım var. Daha ortaya çıkacak gerçekler var ama nereye kadar çıkarılabilir, bundan emin değilim. Bunun altında çok daha fazla şeyler olduğunu görüyorum, hissediyorum. O gün de söylemiştim. Daha ortaya çıkacak şeyler var.”

“OYUNCULARIM MİLLİ TAKIM’A ÇAĞRILMADIKLARI İÇİN ÜZÜLÜYOR”

Kocaman, geçen sezon çok başarılı bir sezon geçirmelerine rağmen futbolcularının A Milli Futbol Takımı’na seçilmemeleriyle de ilgili açıklama yaptı.

Geçen sezonun ikinci yarısını 40 puanla bitirdiklerini vurgulayan Kocaman, “Bu 40 puan barajı tek devre için çok ciddi bir şey. Bu sezon bunu ilk yarıda yakalayan olmadı. Ligin en az gol yiyen takımıydık, buna karşın oyuncuların Milli Takım’a çağrılmaması bizi etkiliyor. Futbolcularımızın milli takıma çağrılmamasının nedenleri konusunda kişisel olarak bir takım şeyler üretebiliyorum ama futbolcular genç adamlar. Yaptıkları işin karşılığını milli takım formasıyla almak istiyorlar. Oyuncularım üzülüyor. Ben durumu anlıyorum, bu yüzden problem yok” açıklamasını yaptı.

“M.BAŞAKŞEHİR GİBİ TAKIMLARIN BAŞARISI DOĞAL OLMALI”

Yeşil-beyazlıların teknik direktörü, M.Başakşehir ve benzer takımların başarısının artık olağan bir durum olarak gündeme gelmesi gerektiğini savundu.

M.Başakşehir’in güçlü bir çıkışla ligin ilk bölümünü lider tamamlandığını vurgulayan Kocaman, şöyle devam etti:

“M.Başakşehir şampiyon olabilir. Çok güçlü bir sprint attılar. İkinci yarı bunun üzerine bir sprint daha koymaları gerekiyor. 100 yıldır şampiyonluğa oynayan takımlar arasında buna güçleri yeter mi, merak ediyorum. Eşik atlama açısından M.Başakşehir ve benzeri takımların ’büyük sürpriz’ düşüncesinden çıkarak bu durumu (şampiyonluk) olağan hala getirmeyi başarmaları benim dileğimdir. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş güçlü hamleler yapıyorlar. Ekonomik olarak da ihtiyaç duydukları dönemde UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için çabalıyorlar. İkinci yarı bu takımlar M.Başakşehir’e daha güçlü karşılık verebilir.”

“FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ’IN ŞANSI OSMANLISPOR’DAN FAZLA”

Aykut Kocaman, grup aşamasında elendikleri UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın, Osmanlıspor’a göre daha ileriye gidebileceğini belirtti.

Son 32 turundan itibaren herkesin şampiyonluğa odaklandığını aktaran Kocaman “Seviyesi ve kalitesi yüksek takımlar var. Doğru kuralar kadar, o günkü performanslar da önemli. Zorlu bir yolculuk olacak. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın kadro kalitesi ve engin Avrupa deneyimleri, Osmanlıspor’a göre daha ileride olduklarını gösteriyor” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here