1905 GSYİAD’dan Erman Kunter’e Plaket

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği’nin her ay düzenlediği bilgilendirme toplantısı bugün dernek lokalinde gerçekleştirildi. Basketbolun konuşulduğu toplantıya Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri ve Basketbol şubesinden sorumlu Can Topsakal, Galatasaray Spor Kulübü Muhasip Üyesi İsmail Sarıkaya, Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Erman Kunter, 1905 GSYİAD Başkanı Metin Öztürk ve üyeler katıldı.

Başkan Metin Öztürk toplantıyı, “Galatasaray’a bahar futbolla yeniden geldi.  Futbolda keyfimiz yerinde. Yeniden yapılanma, revizyon ve atağa kalkma basketbolda gelişiyor. Bütçe daralıyor gibi görünse de bunu kolej takımı havasından başlayıp Euroleauge’e kadar devam edecek serüvenin başlangıcı olarak görüyoruz. Bu sene yeniden yapılanmanın ama iddialı bir Galatasaray’ın habercisi. 2-3 ay içinde yeni basketbol salonumuzun stadımızın hemen yanında temelinin atılmasıyla basketbol ateşi yeniden alevlenecek. 2-3 sene sonra Euroleague’de başa oynayan bir Galatasaray göreceğiz. Erman hocamız da bunun mimarı olacak” sözleriyle açtı.

Erman Kunter, “Düşük bütçe ile bu işi yönettiklerini ve başarılı olacaklarını” dile getirdi. Altyapının önemine ve ihmal edildiğine değinen Kunter, “Barcelona, Real Madrid gibi takımlar alt yapılarına ciddi önem veriyorlar. A takımlara ciddi sayıda oyuncu veriyorlar, bu durum düşük bütçelerle çok başarılı takımların yaratılmasının önünü açıyor. Biz Galatasaray olarak altyapıdan gereken oyuncu desteğini alamadığımızdan, tüm takımı yenilemek ve birbirleri ile ilk defa oynayacak sporcuları takıma kazandırmak durumunda kaldık. Bu hem bütçeye yük hem de uyum süreci yaratan bir durum. Fransa alt yapı konusunda çok iyi durumda, Avrupa Liglerine ve NBA’ye en çok oyuncu kazandıran ülke konumundalar. Fransa liginin toplam bütçesi 27 milyon $. Bu bütçe Fenerbahçe’nin bütçesinden düşük, işte bu tasarrufu sağlayan alt yapının başarısıdır. O yüzden bizde hem sürdürülebilir başarı için, hem denk bütçeler için alt yapıya büyük önem vereceğiz. Şu anda yeni bir takım olmamızın haricinde hiç bir sorunumuz yok. Şimdiye kadar tam takım olarak 2 antreman yapabildik. Yeni bir takımız, Galatasaray için tabii ki bunların hiç biri bahane değil, ancak bir süreçtir. Yeni takımlar başarıya aç takımlardır ve en büyük motivasyonları kazanmaktır. Mağlubiyetler tabii ki olacak ancak 3 maç arka arkaya kazanmak çok ciddi bir rüzgarı arkamıza almamızı sağlayacaktır. Sürekli hazırlık maçları yaparak bu uyum sürecini en optimuma indirmeye çalışıyoruz. Galatasaray bir dünya markası, her zaman baskı görecektir, bu baskıya alışkınız, başlangıçta alacağımız her galibiyet bize büyük yol kat ettirecektir.” diyerek sözlerini noktaladı. /span>/span>

/span> Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri, Basketbol Şube Sorumlusu Can Topsakal, “Ben Erman Kunter hocamızın başarılı olacağından eminim, bu bir günde olmayacak. Yeni salonumuz yapılıyor. Bütçemiz 3.850.000$, geçen seneki yanlışlarımızı gördük, bu sene çok daha verimli harcamalar yapıyoruz” diye konuştu.

/span> Galatasaray Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İsmail Sarıkaya organizasyonun camianın ve hocanın kaynaşması açısından önemli olduğunu söylerken “Bugün Erman hoca, belki yarın futbol takımı hocamız buraya gelebilir. GSYİAD bu sayede camianın ilişkilerini geliştiriyor” dedi.

/span> Derneğimiz tarafından gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonunda, üyelere ve davetlilere yapmış olduğu sunum ve bilgilendirmeden ötürü 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı tarafından Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Erman Kunter’e bir plaket takdim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here