BELARUS’UN BAŞKENTİ MİNSK’TE 21-30 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK

2. AVRUPA OYUNLARI, SPORTSTV VE SPORTSTV.COM.TR ÜZERİNDEN CANLI YAYINLANACAK

TÜRKİYE’NİN 14 DALDA 110 SPORCUYLA TEMSİL EDİLECEĞİ OYUNLAR, 10 GÜN BOYUNCA

İKİ KANALDA TOPLAM 200 SAATİ AŞKIN CANLI YAYINLARLASPORSEVERLERLE BULUŞACAK

Belarus’un başkenti Minsk’te 21-30 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenecek 2.Avrupa Oyunları’nın ülkemizdeki resmi yayıncısı, ‘Türkiye’nin tek olimpik spor kanalı’ sportstv oldu.

Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği’nin (EOC) patronajında, 50 ülkeden 4 bini aşkın sporcunun 15 spor branşındaki mücadele edeceği oyunlar, sportstv ve sportstv.com.tr üzerinden sporseverlerle buluşacak. 10 gün boyunca televizyon ve internet olmak üzere iki kanaldan yapılacak canlı yayınlar, toplam 200 saati aşacak.

Türkiye’nin, Minsk 2019’da Olimpiyat Oyunları ile Avrupa ve Dünya şampiyonalarında kürsüye çıkan birçok ismin de yer alacağı 14 branşta toplam 110 sporcuyla temsil edileceği 2.Avrupa Oyunları’nda milli sporcularımızın madalya heyecanı, canlı yayınlar ve stüdyo programlarıyla ‘sporun kanalı’ sportstv ekranlarında olacak.

Sporun tüm dallarını kapsayan yayıncılık anlayışıyla fark yaratan sportstv, 2. Avrupa Oyunları’nda canlı yayınlar dışında müsabakaların tekrar izlenebilmesini de sağlayacak. Sporseverler, canlı izleyemedikleri yüksek yayın kalitesindeki içeriklere, Avrupa Oyunları’na özel hazırlanan internet sitesi üzerinden her an ulaşabilecek.  

Resmi açılış töreni, 21 Haziran 2019 Cuma günü saat 22.00’de Dinamo Stadı’nda gerçekleşecek Minsk 2019’da, okçuluk, atletizm, badminton, bisiklet, judo, karate, atıcılık ve masa tenisi olmak üzere 8 branşta Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kotası dağıtılacak. Oyunlar, badminton, erkekler boks ve judo dalları için ise Avrupa Şampiyonası özelliği taşıyacak.

Türkiye, 2015’te Bakü’de yapılan ilk Avrupa Oyunları’na 190 sporcuyla katılmış ve 6 altın, 4 gümüş, 19 bronz olmak üzere toplam 29 madalya kazanarak klasmanda 14. sırayı elde etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here