2022 BAJA TROIA TÜRKİYE START İÇİN GÜN SAYIYOR

Bu sene FIA Aday Yarışı Statüsünde organize edilecek yarış, 22-25 Eylül tarihleri arasında koşulacak

ÇANAKKALE (TSA)-İstanbul Off-Road Kulübü tarafından düzenlenen ve 2022 yılı takviminde FIA tarafından Cross-Country Bajas European Cup Aday Yarış statüsüne alınan Uluslararası BAJA TROIA TÜRKİYE’de hazırlıklar son hız sürüyor.

EETTS / Doğu Avrupa Off-Road Serisi’nin bir ayağı olarak organize edilen BAJA TROIA TÜRKİYE, bu sene 22-25 Eylül tarihleri arasında Çanakkale’nin görsel ve tarihi zenginlikleri içinde hazırlanan muhteşem etaplarla start alacak.

İSOFF Uluslararası Otomobil Sporları alanında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için Çanakkale bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yarışın startına haftalar kala etap çalışmaları hızla ilerliyor.

YARIŞ VE LOKASYON

Baja Troia Türkiye, off road disiplininde Türkiye’de organize edilen ilk uluslararası yarış olarak 2017 yılından beri İstanbul Off Road Kulübü – İSOFF tarafından Çanakkale’de düzenleniyor.

TARİH

EETTS / Doğu Avrupa Off-Road Serisi’nin bir ayağı olarak organize edilen BAJA TROIA TÜRKİYE, bu sene 22-25 Eylül tarihleri arasında Çanakkale’nin görsel ve tarihi zenginlikleri içinde hazırlanan muhteşem etaplarla start alacak.


SEYİRCİLER

Seyirciler, özellikle Çanakkale merkezinde Truva Atı Heykelinin olduğu meydanda gerçekleşen ve Protokolün de katıldığı Seremonik Starta ilgi gösteriyorlar. Şehrin içinde yer alan özel bir parkurda gerçekleşen Seyirci Etabı, farklı ve iddialı etabı ile seyircilerin gözdesi oluyor.

GÜVENLİK

Yarışın tamamı araçlara takılan GPS cihazları ile online izleniyor. Bu takip cihazları sayesinde farklı sinyallerle duran, kaputu açılan araçlar takip ediliyor. Kaza durumunda acil yardım düğmesi ile araçlara anında ulaşım sağlanıyor. Etap içlerinde Kurtarıcı (Rescue) araçları, iletişimin kesintisiz işlemesi için SOS ekipleri, 4×4 Ambulans ve İtfaiye araçları ve acil durumlar için helikopter desteği yer alıyor.

GÖREVLİLER

Yarışta 200’e yakın görevli ve hakem görev alacak. Etaplarda toplam 39 rescue araç, 4 sağlık ekibi, 4 itfaiye, 4 ambulans, 42 SOS görevlisi görev yapacak. Ayrıca UMKE – Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri desteği ile sağlanan 4×4 ambulanslar ve helikopterler acil bir durum karşısında müdahale için hazır bekletilecek.

ETAP ÇALIŞMALARI

İSOFF Uluslararası Otomobil Sporları alanında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek ve katılımcılara Çanakkale’nin harika doğal dokusu ve efsanevi tarihi geçmişi içinde unutulmaz bir yarış deneyimi yaşatmak için Çanakkale bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yarışın startına haftalar kala etap çalışmaları hızla ilerliyor.

MEDYA

Yarış bajatroiaturkey.com sitesinden canlı olarak takip edilebilecek. Ayrıca Sportity Aplikasyonunu indirerek, yarışın akışı, start listeleri ve etap sonuçları hakkında anlık bilgi alınabilecek. Yarışı yerinde izlemek ve fotoğraflamak isteyen basın mensupları için belirlenecek noktalara yol notu ve koordinasyonlar ile ulaşılabilecek.

Her yarış günü sonunda günlük görüntü ve sonuçlar, bajatroiaturkey sitesinde yayınlanacak ve Baja Troia Türkiye Whatsapp Medya grubunda paylaşılacak.

ANA SPONSOR: MAJOR İŞ GELİŞTİRME YATIRIM AŞ.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu kapsamında düzenlenen organizasyona Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyeleri tam destek veriyorlar. Ana Destekçimiz MAJOR dışında Terzioğlu Vakfı, Büyük Truva Oteli, TMS Grup, Mega Metal, Boz Tıbbi Malzeme, Ender Mağazaları, HIC Industrial Solutions, Noccar, Tekfil, Pesent’e, Eko Sistem, EnkayModa organizasyonumuzun kusursuz işleyebilmesi için yanımızda yer alıyorlar. Basın destekçilerimiz 8. Etap, 4×4 Dünyası ve Ralli Ajansı.

Önceki İçerikSeni hiç unutmayacağız 2. Elizabeth… Aybars Hünalp yazdı
Sonraki İçerikTSYD Voleybol Turnuvası başlıyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz