Bu yıl 67.’si düzenlenecek olan Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri için spor camiasının önde gelen isimleri bir araya geldi. “Sporla İyiyiz, Hepimiz Biriz” mesajının ön plana çıktığı jüri toplantısında, halkın oylamasına sunulacak adaylar belirlendi. 

P&G’nin erkek bakımında lider markası Gillette ile Milliyet Gazetesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin en prestijli ödül töreninin jüri toplantısı, 3 Mart 2021’de ESA Arena’da organize edildi.  

Sporun birleştirici ve iyileştirici gücüne inanarak 1954 yılından günümüze kadar uzanan Türkiye’nin en prestijli spor ödül töreni ‘Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’ için spor camiasının önde gelen isimleri jüri toplantısında buluştu. 

Bu yıl, 67.’si düzenlenecek, dünya spor tarihinin en prestijli ve uzun soluklu ödül töreni olan Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri öncesinde 7 kategorideki adayların belirlenmesi için T.C Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Mehmet Kasapoğlu, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu başta olmak üzere, ülkemizin önde gelen spor yazarları ve spor insanları bir araya geldi.

Spora ve sporcuya her alanda destek sağlayan P&G’nin lider erkek bakım markası Gillette, A Milli Takım, E-Spor, bireysel sporcu sponsorluğu, kulüp lisans anlaşmalarının yanı sıra 67 yıllık bir geçmişe sahip olan Yılın Sporcusu Ödülleri’ne 6 yıldır isim sponsorluğunu üstleniyor.  

Son 2 yıldır, Gillette ve Milliyet’in ortaklığıyla Türkiye’nin en büyük sosyal sorumluluk projelerine imza atılan bu organizasyonda geçtiğimiz yıl 5 milyona yakın rekor bir oy katılımı olmuştu. 2020 yılında ise; içinde bulunduğumuz korona virüs dönemi nedeniyle Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri kapsamında alınan tabletler Kocaeli Valiliği, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliğiyle dağıtılarak öğrencilerin uzaktan eğitime erişimleri sağlanmıştı. 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu; “Tabii bir pandemi dönemi ama hamdolsun bir araya gelebildik. İnşallah bundan sonraki süreçte pandeminin oluşturduğu birtakım eksiklikleri hep birlikte gideririz. Çünkü bu birliktelikler çok mühim. Zira bu ailenin fertlerinin güçlü iletişimi, diyaloğu, muhabbeti çok önemli bir durumu teşkil ediyor. Çünkü bizlerin ne kadar ortak amaç doğrultusunda birlikte hareket etmesi, spor camiasının, gençlerin ve hatta bütün toplumun bu anlamda başarısı ve mutluluğu için anlamlı bir mesajı ortaya koyuyor. 67’nci yılın jürisi, dile kolay. Bir geleneği inşa etmek ve onu sürdürmek, bu geleneğin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkesi minnetle yad ediyorum. Ahirete irtihal edenleri rahmetle anıyorum. İnanıyorum ki bu anlamlı gelenek çok çok daha uzun yıllar Türk sporu için, Türk milleti için başarıyla gururla devam etsin. Tabii spor, az önce de ifade edildi; iyileştiren bir olgu. Birleştiren, bir araya getiren, sosyal anlamda, ekonomik anlamda, her alanda bir gücü temsil ediyor. Şükürler olsun ülkemizin bu anlamda geldiği nokta hakikaten çok ciddi bir seviyeyi bizlere gösteriyor. Futbolda yeteneklerimiz var. Basketbolda yetenekler var. Keşfedilmesi gerekenler var. Voleybolda başta kadın voleybolu olmak üzere hakikaten Anadolu’nun dört bir yanından yetişen güçlü bir nesli görüyoruz. Ayrıca bunlara atletizm, yüzme gibi branşlar da dahil. Ayrıca bisiklet sporu var. Bu sporun gelişmesi adına hiçbir mazeretimizin olmaması lazım. Bunun temelini de attık hamdolsun. Türkiye’nin ilk veledromunu inşa ediyoruz. Yani 64 branş var. Ülke olarak, devlet olarak ciddi emek harcadığımız. Ciddi finansal katkılar ortaya koyduğumuz, bunları el birliğiyle büyütmemiz lazım. Bunları büyütmek ve güçlendirmek adına da ben inanıyorum ki sizlerle birlikte bu başarı, bu heyecan daha da güçlenecek. Özellikle sporun tabana yayılması bizim çok önemsediğimiz bir konu. Yani sporu bir boş zaman aktivitesi görmemek noktasında toplumu bilinçlendirmek ve sporun fiziksel, ruhsal ve sosyal anlamda bir sağlık unsuru olduğunu, bu anlamda daha da güçlü bir şekilde ortaya koyma adına daha çok çalışmamız lazım. Bir araya gelmemiz lazım. İnşallah bu birliktelikleri daha da sürdüreceğiz. Türkiye her alanda çok ciddi bir mücadele içerisinde. Bunu da hep birlikte görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın gayretini, dış politikada, ekonomide, sanayide, her alanda ciddi bir çabayı görüyoruz. Sporun bu çabada zaten var olan hızını hep birlikte daha da hızlandırmamız, daha da bu hızı artırmamız lazım. Ben bu manada da katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bu anlamlı ödül ve bunun bu günlere kadar gelmesi ve bugünkü sahipleri Gillette ve Demirören ailesi. Özellikle özel sektörün bu manadaki destekleri. Sporda da olduğu gibi sosyal konularda da çok mühim ve inanıyorum ki bu güzel birliktelikleri daha yukarı noktalara birlikte taşıyacağız.”ifadelerine yer verdi. 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir; “Değerli jüri üyesi arkadaşlarım. Bugün başarılı sporcularımızı tespit ettik ve halkın oylamasına sunacağız. Gillette’i de Türk sporuna verdikleri destekten dolayı tebrik ediyorum. Sadece burada değil, birçok yerde de kendilerini görüyorum. Bu yüzden teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Milliyet Gazetesi’nin 67 yıl gibi uzun bir sürede bu geleneksel yarışmayı düzenlemesinden dolayı da canı gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca geçen yıl 5.9 milyon kişi oy kullanmış. Tahmin ediyorum ki bu Türkiye’de bir rekordur. Belki de dünyada sayılı rekorlardan biri olabilir. Tabii listeye bakınca, adaylar arasındaki yılın sporcusunda bu sene futbolcu göremedik. Basketbolcu var ama futbolcu yok. 2020 yılında sönük bir yıl olarak geçirdik. Bunda pandeminin bir tesiri var. Bir de Avrupa Ligi’nde oynadığımız maçlarda maalesef başarılı olamadık. Ama 2019 listelerine baktığımız zaman her dalda hemen hemen Türk futbolcularımızı gördük, milli takımlarımızı ve teknik direktörümüzü de gördük. Bu bize ayrı bir gurur vermişti. Ama ümit ediyorum ki inşallah 2022 yılında büyük bir fırsat bizi bekliyor. Avrupa Futbol Şampiyonası 2020 yılında yapılacaktı ancak yapılamadı. 2021 yılının 11 Hazirantarihinde, şu anda görünen programa göre İtalya ile oynayarak başlayacağız. Sonra Bakü’ye gideceğiz ve 2 maçımızı oynayacağız. Bu bizim için inşallah büyük bir fırsat ve Türk Milli Takımı’ndan, Türk sporcularımızdan çok ümitliyim. Çünkü gerçekten şu anki yurt içinde oynanan maçlarda hem de yurt dışında oynanan maçlarda çok başarılı Türk sporcularımı var. Bunlar inşallah 2021 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda kendisini göstereceklerdir. Gelecek yıl burada yine jüri olarak toplandığımızda birçok Türk futbolcusunu buradaki listelerde görmüş olacağımızı ümit ediyorum ve dua ediyorum. Tekrar hayırlı olsun. İnşallah büyük bir katılımla yılın sporcuları, takımı, antrenörü hepsine seçmiş olacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören; “Bildiğiniz gibi Gillette-Milliyet’in 67’nci yılını kutluyoruz. Ben bugüne kadar geçmişte spor müdürlüğü yapan Milliyet’teki tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. Vefat edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum. Herkesin bir emeği var. Biz de bu bayrağı en iyi şekilde taşımaya çalışıyoruz. Tayfun Bey’e de ayrıca teşekkür ederim. Gillette ile birlikte çıktığımız 6. yıl. Tankut Bey şahsında tüm ekibe teşekkür ediyorum. İnşallah 6-7 değil 10 milyon katılımcıyla daha güzel yerlere geleceğimize inanıyorum. Olimpiyatlara katılan basketbol ve voleybol takımlarımıza başarılar diliyorum. Sayın Bakanım; sizin bugüne kadar Türk sporuna verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Sizlerle birlikte spor gelişecek, sizlerle beraber amatör spor daha iyi yerlere gelecek. Bakanlığımız çok güzel çalışmalar yapıyor. Bizim de medya olarak vazifemiz bu çalışmaları kamuoyuna en iyi şekilde duyurmak. Tekrar teşekkür ediyorum, herkese başarılar diliyorum” dedi.

67.’si düzenlenecek olan dev organizasyon öncesi 2020 yılına damgasını vuran aday sporcuların belirlendiği toplantıda konuşan P&G Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu; “Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan P&G ailesi olarak, sporun birleştirici ve iyileştirici gücüne inanıyor, böylesine fark yaratan etkinlikte yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Sizin de bildiğiniz gibi sporun her alanında var olmaya devam ediyoruz10 yıldır Global Sponsoru olduğumuz, tarihin en köklü spor organizasyonu olan Olimpiyat Oyunları’na sponsorluğumuzu 2028 yılına kadar Paralimpik Oyunları sponsorluğunu da dahil ederek uzatmış olmaktan gururluyuz. 2020 Tokyo Olimpiyatlarını, Türkiye’den sponsoru olduğumuz 34 sporcumuzla, ayrı bir heyecanla bekliyoruzTürkiye’nin en prestijli ve en önemli organizasyonlarından biri olan ve bu yıl 67.’si düzenlenecek Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri ile 6. defa iş birliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bizim önceliğimiz #GilletteGibi sporcuların yetişmesine destek olmak. Kazandığı kupalar, madalyalar maçlar bizi bir araya getiriyorsa; her mücadelesinde 83 milyon kalp hep birlikte atıyorsa, bugüne, geleceğe ışık tutuyorsa akıl ve kalp gücünü kullanıyorsa ve en önemlisi de iyilikte sınır tanımıyorsa; işte o sporcu, #GilletteGibi sporcudur. İki yıl önce T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, TMOK, Milliyet ve halkımızın da desteği ile ‘Sporun en iyileri’ için verilen oylarla 35 bin öğrencimize spor malzemesi desteği sağlamıştık. Geçtiğimiz yıl ise; oluşan şartlar dolayısıyla TMOK, Milliyet ailesi, Kocaeli Valiliği ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ihtiyacı olan ve sporla ilgilenen çocuklarımıza online eğitim için tablet desteği verdik. Koşullar değişse de her zaman gençlerimizin yanında olmak bizlere mutluluk veriyor” ifadelerini kullandı.

P&G Hakkında

Markalarıyla dünya çapında 5 milyara yakın insanın yaşamına dokunan P&G, yaklaşık 70 ülkede faaliyet göstermektedir. P&G, Türkiye’de Alo®, Ariel®, Fairy®, Febreze®, Gillette®, Head & Shoulders®, İpana®, Olay®, Oral-B®, Orkid®, Pantene® ve Prima® gibi güvenilir, kaliteli ve lider markalardan oluşan güçlü bir ürün yelpazesine sahiptir. P&G ve markaları ile ilgili son gelişmelere ve daha detaylı bilgiye ulaşmak için http://www.pg.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here