Futbol Federasyonu Eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Fulya’da dünyanın en önemli sporcu sağlığı merkezlerinden birini açtı. 40’ın üzerinde federasyon ve kulübün sponsorluğunu üstlenen bu uluslararası merkezin direktörlüğünü ise spor camiasının yakından tanıdığı sporcu kökenli ünlü bir isim üstlenmiş durumda: Hakan Artış…
Fenerbahçe Basketbol Takımı’nın ilk şampiyonluk kadrosunda yer alan ve sarı lacivertli forma altında efsaneleşen Hakan Artış, aynı anda yüzlerce sporcu ve sporsevere hizmet veren ve Türkiye’de ilk olan bu merkezi anlattı:

Acıbadem Sports’un fikir ve isim babası Mehmet Ali Aydınlar’dır…

Öncelikle, “Acıbadem Sports” oluşumunun fikir ve isim babasının Sayın Mehmet Ali Aydınlar’ın olduğunu belirterek söyleşimize başlamak isterim… 30 yıllık spor hayatımda sporu ve sağlıklı yaşamı böylesine seven ve değer veren bir patronla ilk defa çalışıyorum. Onun spor Dünyasındaki yeri, bu konudaki heyecanı, coşkusu, her sorunla yakından ilgilenmesi ve birlikte çalışma keyfi, tüm çalışanlara büyük bir moral, motivasyon ve çalışma arzusu kazandırıyor.

FIFA’dan “FIFA Medical Centre of Excellence” sertifikasına sahip 30 ülkeden biri olan tam donanımlı bir spor merkeziyiz…

Dışarıdan bakıldığında bizi hala bir hastane veya sadece profesyonel sporcu sakatlıklarını tedavi eden sağlık kuruluşu gibi görüyorlar ama artık bu yapıdan oldukça uzaklaştık. “Acıbadem Sports Club” ve “Sporcu Sağlığı Merkeziyle FIFA”dan “FIFA Medical Centre of Excellence” sertifikasına sahip 30 ülkeden biri olmamız bize büyük gurur veriyor.

YOGADAN PİLATESE HER ETKİNLİK VAR…
“Acıbadem Sports” şemsiyesi altında basketboldan futbola, yogadan pilatese, sporu sağlıkla yapmak isteyen herkese ayrıcalıklı yeni bir yaşam tarzı sunuyoruz… Kısaca “Acıbadem Sports” her yaştan sporseverin sağlıklı spor yapacağı, spor rehabilitasyonu olabileceği ve spor yaralanmaları sonrasında performans arttırıcı testler ve tedavilerin yapıldığı tam donanımlı bir spor merkezidir.

“Acıbadem Sports”da Türkiye’de Dünya standartlarında ayrıcalıklı yeni bir sağlıklı yaşam tarzı sunuyoruz…

Her yaştan sporu, sporcuyu ve spor yapmayı seven misafirlerimizin sağlıklı spor yapabilmeleri için Acıbadem Grubunun güvencesinde her türlü konforla donatılmış ferah, hijyenik ve modern 4000m2 lik kapalı alana sahibiz. Fitness alanı, çim futbol sahası, tartan koşu pisti, basketbol sahası, voleybol kortu, masa tenisi salonu, hipoksi odası, pilates, zumba, yoga fit, cycle stüdyoları, vip odası, el ayak bakım merkezi, hidroterapi ve kişiye özel vücut analizleri gibi spor ve sağlık alanında çeşitli hizmetler veriyoruz.

Ayrıca spordan sonra mola vermek ve rahatlamak için masaj, sauna, spa alanlarımızla ve A Plus Cafe de sağlıklı lezzetlerle farklılık yaratıyoruz. Misafirlerimizin sağlıklı bir bedene sahip olmaları, enerjilerini arttırmaları, ruhlarını dinlendirmeleri ve yaşam kalitelerini yükseltmeleri için Acıbadem Sports da ilk defa Dünya standartlarında ayrıcalıklı yeni bir sağlıklı yaşam tarzı sunuyoruz…

Acıbadem Sports’un, Acıbadem Hastanesi doktorlarından destek alması ve değerli oyunculardan oluşan Acıbadem Sports kadromuz da güvenilirliğimizi kanıtlıyor…

Acıbadem Sports’un Acıbadem Hastanesi doktorlarından destek alması ve değerli oyunculardan oluşan kadromuz da güvenilirliğimizi kanıtlıyor. Acıbadem Sağlık Grubunun sporsever, sporu bilen, spor rehabilitasyonunda uzman en iyi doktorları ve alanında akademik fizyoterapistlerimiz değerli misafirlerimize her an hizmet vermek için hazır bulunuyorlar.

A Milli Takımlarımıza ve Spor Kulüplerimizde yıllarca başarıyla görev üstlenmiş sertifikalı, donanımlı, deneyimli antrenörlerimiz ve yüzlerce başvuru arasından seçtiğimiz, diplomalı, deneyimli ve başarılı spor eğitmenleri bizimle birlikte çalışıyor.

Yine özenle seçtiğimiz alanında uzman ve tecrübeli pazarlama ve diyalog ustaları satış ekibimiz ve sabahın erken saatlerinden akşamın ilerleyen saatlerine kadar insan ilişkilerine önem veren ve güler yüzlü misafir hizmetlerimiz en iyi şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Biyomedikal, bilgi işlem, destek hizmetleri, ve teknik bölüm, arkadaşlarım ise 24 saat aralıksız hizmet veren ultra donanımlı kişilerden oluşuyor. Alanımızın her bir köşesini hijyenik bir ortama dönüştüren temizlik ekibini ve güvenliği sağlayan elemanlarımızı da övgüyle belirtmek isterim. Kısacası tüm arkadaşlarım heyecanımızı ve coşkumuzu paylaşan “Acıbadem Sports Takımının” alanında en iyi, disiplinli ve başarılı oyuncularını oluşturuyorlar.

Ayrıca 20 seneyi aşan sağlıklı sporun her alanında görev üstlenmiş ve önemli bir fitness kulübünde 11 yıl görev yaparken büyük uğraşlar sonunda Ant Fuatoğlu’nu Acıbadem Sports’a koordinatör olarak transfer ettiğim için çok mutluyum. Onunla yönetim olarak sırt sırta verip “Acıbadem Sports” için önemli işler başaracağımıza gönülden inanıyorum…

Acıbadem Sports’un ana hedeflerinden biri de, çocuklara hayatları boyunca severek ve isteyerek yapabilecekleri spor branşlarını bulmalarına yardım etmek ve onları bu sporları yapmaya teşvik etmektir…

Çocukların yaşlarına göre uygun testler uygulanıyor. Burada elde edilen sonuçlar Türkiye ve dünya ortalamaları ile karşılaştırıp, çocuğun ne ölçüde başarılı olduğu ortaya konuyor. Bu sonuçlar, çocukların becerilerine göre yönlendirilmesine olanak sağlıyor.

HANGİ ÇOCUK HANGİ SPORU YAPABİLİR, TESTLERLE ANLAYABİLİYORUZ
Çocuğun sonuçları, okul sınavlarında gösterilen başarılar gibi de yorumlanabilir. Okul sınavları çocukların hangi derste daha başarılı veya başarısız olduğunu ortaya koyduğu gibi, bu testlerden çıkan sonuçlar da çocukların hangi sporda daha başarılı olacağını ortaya koymakta ve çocukların hangi sporu yapmaya daha uygun alt yapıya sahip olduğunu gösteriyor. Ancak sadece alt yapının uygunluğu spor dalı seçmek konusunda yeterli değildir. Bu seçimde, çocuğun sevdiği bir spor dalının tercih edilmesine özen gösterilmelidir.

Acıbadem Sports’un ana hedefi, çocuklara hayatları boyunca severek ve isteyerek yapabilecekleri sporları bulmaya yardım etmek ve onları bu sporları yapmaya teşvik etmektir.

Türkiye’de ilk defa bir sağlık kuruluşu, sağlıklı spor yapılan fitness kulübüne sahiplik yapıyor… Eskiden Acıbadem denilince Kadıköy de bir semt akla gelirdi. Şimdi Acıbadem denilince, Acıbadem Hastaneleri ve Spor akla geliyor…

Mehmet Ali beyin “Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsünde” yaptırdığı yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahası, fitness arena, pilates stüdyoları ve spor okullarıyla, spora ve gençlere ne kadar değer verdiğini görebilirsiniz.

Çok yakında üniversitemizde spor bilimleri ve spor kulübüyle de spora hizmet etmeye devam edeceğiz. Ayrıca 40’ın üzerinde Futbol, Basketbol, Voleybol Milli Takımları, Spor Kulüpleri ve Federasyonların sağlık sponsorluğunu yapmaktayız.

Türkiye’de ilk defa bir sağlık kuruluşu sağlıklı spor yapılan fitness kulübüne sahiplik yapıyor, dikkat ederseniz Türkiye’de ki spor yapılan fitness kulüplerinin başında inşaat firmaları, şirketler, holdingler, vs, bulunmaktadır… Eskiden Acıbadem denilince Kadıköy de bir semt akla gelirdi. Şimdi Acıbadem denilince, Acıbadem Hastaneleri ve Spor akla geliyor.

“Acıbadem Sports ile tanışın, sürekli ve sağlıklı spor yaşamı sürmenin ve kendinize zaman ayırmanın keyfini yaşayın…”

Düzenli Spor, sağlıklı bir vücuda ve yaşam kalitesine sahip olmayı sağlayan önemli unsurlardan biri . Günlük yarım saatlik düzenli yürüyüş ve koşu bile düzenli yapıldığında, fiziksel dayanıklılığı ve gücü önemli derecede arttıracağı gibi özellikle obezite, Alzheimer gibi çağımızın yaygın hastalıkları başta olmak üzere bir çok hastalıktan korunmaya yadımcı oluyor. Bunun yanı sıra, düzenli olarak spor yapan insanlarda, spor yapılmayan zamanlarda bile vücudun yağ yakmaya devam ettiği gözlenmiştir.

Siz de “Acıbadem Sports ile tanışın, sağlıklı ve düzenli sporun ve kendinize zaman ayırmanın keyfini yaşayın…”
(Acıbaden Sports Dergisi’nden alınmıştır)
_W0A5615

_W0A5546

—————

HAKAN ARTIŞ KİMDİR?

Fenerbahçe Basketbol Takımı alt yapısından yetişti. 190 cm boyuyla forvet mevkiinde parladı ve 1979 yılında Efes Pilsen’e transfer oldu. Bu takımdayken Millİ Takım’a yükseldi ve aynı yıl Efes Pilsen’le ilk şampiyonluk sevincini yaşadı. 1982 yılında bu branşta tekrar atılım yapan Fenerbahçe’ye Başkan Ali Şen’in isteği üzerine döndü. 1992 yılına dek kesintisiz 10 yıl daha formayı giydi ve bu süre içinde sezonunda takımının tarihindeki ilk Türkiye Basketbol Ligi şampiyonluğunu kazanmasında katkı yaptı. Genç Milli ve A Milli Takım formalarını 79 kez giydi. 1983 yılında Fas’ın Kazablanka kentinde düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda bronz madalya kazanan takımda yer aldı. Daha sonra da basketboldan kopmayan Artış, Fenerbahçe basketbol Takımı’nın genel menajerliğinden sonra Ülkerspor Basketbol Takımı’nın genel menajerliğini yaptı. Ülkerspor’la lig şampiyonluğunu, Cumhurbaşkanliği Kupasını ve Türkiye Kupasını kazandı. Artış, televizyon dünyasında da boy gösterdi ve birçok başarılı programa imza attı…

140820131308379757846_2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here