İngiliz Daily Mail gazetesine röportaj veren Acun Ilıcalı, satın aldığı yeni takımı Hull City ile ilgili planlarını anlattı. Ilıcalı, taraftarları ve şehri çok sevdiğini belirtirken İngiliz futbolunda önemli işler yapmak istediğini söyledi.

‘Türk Simon Cowell’

Gazete tarafından İngiliz televizyon yapımcısı, girişimci Simon Cowell’e benzetilerek “Türk Simon Cowell” olarak nitelendirilen Acun Ilıcalı Hull City taraftarlarını ve şehri çok sevdiğini belirtti.

“İngiltere’den takım almak beni hayalimdi”

Ilıcalı, İngiliz futbolunu her zaman sevdiğini ve kulüp alacak güce ulaştığımda İngiltere’den takım satın almaya karar verdiğini ifade ederek, “İngiltere’den takım almak benim hayalimdi. Hangi kulübün benim için uygun olacağını araştırıyordum. Hull City’yi Premier Lig’de olduğu dönemden biliyordum ve şehre gelip yakından görmek istedim. Haziran ayında ilk geldiğimde her şey iyi hissettirdi. Taraftarları ve stadyumu çok sevdim. Forma renkleri bile beni çok etkiledi. Kardeşimle birlikteydim ve ‘Bu benim şehrim ve bu benim takımım’ dedim.” şeklinde konuştu.

Boğaziçi Köprüsü ve Humber Köprüsü

52 yaşındaki televizyoncu İstanbul’daki Boğaz Köprüsü gibi Hull’da da Humber Köprüsü olduğunun altını çizerken “Bu da kaderin bir diğer işareti.” dedi.

“Leicester City gibi olabiliriz”

Acun Ilıcalı, Premier Lig’e çıkmaları halinde küme düşme adayları arasında olmayacaklarını belirterek, “Kariyerim boyunca hiç başarısız olmadım. Bir yılda olabilecek bir şey değil ancak gelecek sezon itibariyle Premier Lig’e odaklanabiliriz. Bu, bizim ilk hedefimiz. Eğer Premier Lig’e yükselirsek küme düşme adayları arasında favorilerden birisi olmayacağız. Bizim amacımız, Big Six takımlarını zorlamak olacak. Hull City’nin Leicester City gibi olamaması için hiçbir sebep yok. Leicester gibi olabiliriz. Bu takım kupalar kazanabilecek potansiyele sahip.” dedi.

“İnsanları eğlendirdiğimde çok mutlu oluyorum”

Hollywood’un en büyük yıldızlarını insanları eğlendirmek için şovlarıma getirdim. İnsanları eğlendirdiğimde çok mutlu oluyorum, bu yüzden Hull’un bu güzel insanlarını eğlendirmek yeni hedefim” diye konuştu.

“Taraftarlar bu takımın en önemli parçası”

Ilıcalı ayrıca şunları söyledi: “Eğer taraftarlar Premier Lig’e çıkmamızı istiyorsa birlikte çalışmak zorundayız. Taraftarlar, bu takımın en önemli parçası. Taraftarların oyuna dahil olduğu bir sistemle futbolda yeni bir şeyler yapmayı hayal ediyorum. Taraftarların kulübe dahil olmasını istiyorum.”

Önceki İçerikGalatasaray’da Torrent’in sözleşme süresi ve alacağı ücret ortaya çıktı
Sonraki İçerikGalatasaray’da bir dönem sona erdi. Kulübün 13 yıllık tercümanı Mert Çetin istifa etti. Yerine Marc Gonzalo geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz