Anadolu Efes Spor Kulübü, Dijital Medya Buluşması etkinliği düzenledi. Tüm basın organlarından birer gazeteci, Alper Yılmaz’a gündeme dair sorularını iletirken, Yılmaz da bu soruları yanıtladı. Video konferans aracılığıyla yapılan toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulunan Yılmaz, kendileri için en istenebilecek şekilde sezonun ilerlediğini ancak büyük bir sıkıntı yaşandığını söyledi.

Euroleague tarafından düzenlenen basın toplantısında açıklanan kararlar ile ilgili konuşan Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz, “Anadolu Efes olarak Euroleague’in bir parçası ve paydaşıyız. Alınan kararlardan haberdarız ve bu kararlara biz de katkı sunuyoruz. Devamlı Euroleague yönetimi ile birlikte iletişim halinde. Sezonun oynanarak sona ermesi herkesin ilk hedefi ancak her ülkenin de aynı anda normale dönmesi mümkün değil” diye konuştu.

“EUROLEAGUE DEVAM EDERSE, 14 GÜN HAZIRLANMA SÜRECİMİZ OLACAK”

EuroLeague’in devam etmesi halinde takımların 31 gün öncesinden haberdar olacağını dile getiren Yılmaz, sezonun devamı için de 14 günlük bir hazırlık süreçlerinin olacağını söyledi.

“LİGLER DEVAM ETSİN İSTİYORUZ ANCAK DEVAM EDEMEZSE TESCİL EDİLMESİNİ İSTERİZ”

ING Basketbol Süper Ligi ile ilgili de görüş bildiren Yılmaz, “İlk isteğimiz liglerin devam etmesi yönünde. Ancak ligler devam edemezse sezonun oynanmamış sayılması yerine olduğu haliyle tescil edilmesini isteriz. En son isteyeceğim şey, sezonun ‘Beyaz Sezon’ olarak ilan edilmesi. Ağustos sonundan beri emek veriyoruz, yatırım yapıyoruz, birçok sponsorumuz var. Biz oynayarak sezonun tamamlanması gerektiğine inanıyoruz. Ancak tabii ki hiçbir yöntem, oynayarak şampiyonluğu elde etmenin hazzını veremez” dedi.

 

Önceki İçerikİlker Yasin’den olay röportaj! Süper Lig Avrupa’nın bit pazarı… Türkiye’de maç spikeri yok…
Sonraki İçerik“Tuhaf” ve “Gitmek İstedim” parçalarıyla bağımsız müzik sahnesine adım atan Suat Armağan’dan yeni çalışma ‘Katibim’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz