Leipzig, Bundesliga 2’de olduğu için teklifi dikkate almamıştım. Ama Rangnick İstanbul’a geldi ve beni büyüledi. Beni benim kadar iyi tanıyordu. Hedefin 2017’de Devler Ligi finali olduğunu söyledi. Takımla birlikte büyüyüp, birlikte gelişeceğiz

Atınç Nukan… Beşiktaş’ın en yüksek bedelle (6 milyon Euro) sattığı yerli futbolcu olarak tarihe geçti. Beşiktaş’ın altyapıdan çıkardığı 21 yaşındaki milli oyuncu, dün öğleden sonra yeni takımı RB Leipzig için menajeri Ahmet Bulut’la birlikte Almanya’ya uçtu. Atınç, Almanya seyahati öncesi Bahçelievler’deki evinde SABAH’ı misafir etti.

10 BİN DOLARA BEŞİKTAŞ ‘A…
Küçükçekmece’de oynarken Haluk Tunaoğlu tarafından Beşiktaş’a önerildiğinde Yemen Ekşioğlu sahip çıkmasa o zamanın yöneticisi Sinan Vardar cebinden 10 bin dolar ödemese belki bu transfer hiç gerçekleşmemiş, bu hikaye hiç yazılmamış olacaktı. Küçükçekmecespor’un ev sahipliğinde bir “Kalkan Balığı” ikram masasında 300 bin lira bonservis konuşulurken 10 bin dolara Beşiktaş’ın kapıları aralanmıştı. O gün kaçtı sanılan küçük balık bugün yetiştirme parası noktasında büyük balık olarak Küçükçekmece’ye uzun yıllar dönecek. Eskiyi bırakalım Ralf Rangnick’in hayallerinin ve planlarının içinde yer bulan Atınç ‘a hissettiklerini anlattıralım:

HER ANIM PLANLANACAK
“İtiraf etmeliyim; Leipzig Almanya 2. Lig takımı olduğu için ilk başta teklifi çok fazla dikkate almamıştım. Geçen hafta Ralf Rangnick ve kulübün sportif direktörü İstanbul’a geldi. Swiss Otel’de 3 saat oturduk. Bu beni çok etkiledi. ‘Bu takım 2011’de 5. Lig’deydi, şimdi 2. Lig’de, Bundesliga’yı ve ardından 2017’de Şampiyonlar Ligi finali hedefliyoruz. Red Bull’un sponsorluğuyla büyük bir projenin parçası olmanı istiyoruz’ dediler. Büyüleyiciydi. Benimle ilgili önlerinde 3 yıllık bir klasör dosya vardı. Beni benim kadar iyi tanıyorlardı. ‘Biz seni iyi tanıyoruz. Sana da 5 yıllık bir proje yaptık. Kabul edersen yemenden içmene, uyumandan giyimine yaşamından eğitimine kadar her şeyi planlayacağız” dediler. Özetle; birlikte gelişeceğiz, birlikte büyüyeceğiz. Bu başarı hikayesinin bir parçası olmaya hazırım.”

SAMET HOCA CANIMI YAKMIŞTI
‘Bana inanmayanları utandırdım, utandırmaya da devam edeceğim’ açıklaması Samet Aybaba içindi. Beş arkadaşımla birlikte kadro dışı bırakılmış, Beylerbeyi Stadı’nda çalışmaya zorlanmıştık. Fatih Abi, hatırla sen manşet haber yapınca gündem olmuş ve Samet Hoca, “Beşiktaş bunlara kaldıysa…..” demişti. O söz canımı çok yakmıştı. O sözü hiç unutmadım. En azından Beşiktaşımıza 6 milyon Euro kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Slaven Bilic döneminde ise daha fazla şans bulmam gerekirdi diye düşünüyorum. Bilic, mecbur kalmadığı sürece beni hatırlamadı, oysa ki görev aldığımda her zaman iyi performanslar gösteriyordum.

SAVAŞA HAZIRIM
“Bu günlere çok çalışarak ve savaşarak geldim. Rangnick, ‘Planlanmamış hiç bir noktamız yok. Şöyle düşün; beslenme kuralları gereği maçlardan sonra geleneksel Alman birası bile yasak. Her şeyin zamanı var’ dedi. İngilizce biliyorum, Almanca için eğitim alacağım. Daha da güçlenmek için çalışmam gerektiğinin farkındayım. Ben her türlü mücadeleye ve savaşa hazırım. Bir ev tahsis edildi. Gerekirse ailemi de Almanya’ya götüreceğim.”

ALTYAPILARDA ÇOK ATINÇ VAR
“Umarım bu transfer altyapıya bakışı olumlu etkiler. Orada oynayan kardeşlerimi cesaretlendirir. Beşiktaş altyapısında çok daha Atınç var. Açtığıma inandığım bu kapıdan birçok kardeşimin geçmesini umuyorum.”

KIRGIN DEĞİLİM
Beşiktaş’ta kimseye kırgınlığım yok. Aksine hepsine teşekkür ederim. Az forma şansı tanımasına karşın Slaven Bilic’le çok iyi anlaştık. Her oyuncu gibi benim daha fazla forma beklediğim, umduğum anlar olmuştu ama bunlar futbolun doğal akışında var. Bilic, ‘Giderken bana Beşiktaş’tan bir oyuncu alırsam bu oyuncu ilk sen olursun’ demişti.

BEŞİKTAŞLI OLMAK AYRICALIK
‘Karar aşamasında hem kulübümün hem de benim menfaatlerimi düşündüm. Ama daha çok geleceğimi doğru planlamak önemliydi. 6 milyon Euro’nun Beşiktaş’ta yerli bir futbolcuya ödenen en yüksek ücret olduğunu biliyorum. 18 milyon liralık bir kaynağı kulübüme kazandırmanın gururunu yaşıyorum.” (sabah)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here