D- Smart Spor Yayınları Koordinatörü ve Futbolmedya.com yazarı Aybars Hünalp, Gaziantep’te düzenlenen organizasyonu kaleme aldı:

ENGELLERİ AŞ DA GEL

Haftasonu Gaziantep Şahinbey’de düzenlenen EAFF Avrupa Ampute Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarını yerinde izleme fırsatım oldu. TFF’deki dostumuz Ömer Gürsoy’un gelişimi için onca çaba sarf ettiği Ampute Futbol Ligi maçlarını  bence futbolun içinde olan herkes en az 1 kez izlemeli.
Bir kere bizim futbol sahalarında görmeye alışık olduğumuz hakemi kandırmaya yönelik yerde dakikalarca süren sakatlık gösterileri burada hiç yok. Çünkü burada yüreğini koyarak mücadele eden futbolcu kardeşlerimiz zaten daha önce değişik kazalar sonunda önemli uzuvlarını yitirmiş. Gaziantep Şahinbey takımında Kurtuluş Mustafa Kök 5 yaşındayken sağ ayağını, Emre Sümmen 6 aylıkken yanlış aşı vurulması yüzünde önce ayağını sonra bacağını, İspanyol asıllı David Mendres trafik kazası sonucu sağ ayağını, Fatih Şentürk trafik kazasında sol bacağını kaybetmiş. Kaleci Mert Yıldız ile kaptan Rahmi Özcan doğuştan engelli.
Yüreği futbol sevgisiyle dolu olan bu gençler zaten en önemli uzuvlarından birini kaybettikleri için bir de sahanın içinde numara yapıp birbirlerini ve hakemi hiç kandırmıyorlar.

Ampute maçlarında bir başka yaptığım gözlem de kazayla da olsa birbirleriyle  çarpışan futbolcular yere düştükten sonra hemen birirlerine yardım edip gerekir ise tedavesine bile karışıyorlar.

12 yılda Şahinbey’e çok şey katan Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile D Smart’ta katıldığı canlı yayın öncesi uzun sohbet etme imkanımız oldu. Tahmazoğlu’nun seçim dönemi sonrası 3 dönem kuralından ötürü burada görev almayacağı kesin. Lakin yaptıklarını gördükten sonra bundan sonra da ülkenin başka bir önemli mecrasında görev alacağı mutlak.

Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon  olan Şahinbey takımını bir kez  daha  kutlarken,alkışlarımızı Ampute futbolunun gelişmesi için ter döken isimsiz kanramanlara gönderiyoruz.

Önceki İçerikFatih Terim, Galatasaray’dan ihraç edilmeli! Hıncal Uluç’tan sert eleştiri…
Sonraki İçerikKocaelispor ve Sakaryaspor’dan ortak başvuru: Finali oynamadan TFF 1.Ligi’ne çıkalım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz