Spor basınının usta ismi Aybars Hünalp, Çalakalem köşesinde ilginç yazılar kaleme aldı:

 

TESYEV’DEN 27.000 BURS

Türkiye Engelliler Spor Yardımlaşma Eğitim Vakfı Başkanı Yavuz Kocaömer ile dün akşam geleneksel medya yemeğinde biraraya geldik. 2020’de başkanlıktan ayrılmayı düşünen Yavuz Kocaömer (Dileriz bu kararından vazgeçer) kuruluşlarından bu yana 27000 kişiye burs verdiklerini açıkladı.3 Aralık’ta kutladığımız Dünya Engelliler Günü’nde engelli kardeşlerimizin sorunlarını dinlediğimiz bu gecede engellilere yardım ediyormuş gibi gözüken kimi bürokratların hikayelerini de şaşırarak dinledik. Alkışlarımızı bir kez daha Yavuz Kocaömer ve yönetimindeki ısimlere gönderiyorum.

ŞANSAL BÜYüKA HANGİ SPİKERİN YOLUNU TIKAMIŞTI?

Geçen hafta aralarında kanalın kurucusu Erol Aksoy’unda yer aldığı “Show Tv’ye emek verenler” whatsupp grubundan bahsetmiştik. Pek çok olumlu tepki alınca geçmişe dönük anıları yazmaya karar verdim. Şimdilerde Beinsports ekranlarında zirvedeki yerini koruyan Şansal Büyüka ağabeyimizin bir spikerin yolunu nasıl kapadığı aklımıza geldi.O zamanlar Kanal D, Show Tv,Star ve Atv arasında amansız bir raiting savaşı vardı. Genel müdürümüz Murat Saygı prime-time’a bir dakika erken dizi ya da programı sokmak için vargücüyle çalışırdı. Kanalda toplantı üzerine toplantı olurdu. İşte bu toplantıların birinin bitiminde merhum spor spikeri Orhan Şergürbüz, Şansal Büyüka’ya “Şansal ağabey toplantı bitti ise çıkabilir miyim”dedi. Şansal Büyüka “Hayır Orhan çıkamazsın” deyince hepimiz gerildik. Şansal ağabey “Sevgili Orhan, otoparkta arabam arabanın önünde, ben çıkmadan çıkamazsın” deyince işin aslı anlaşıldı. Nur içinde yat Orhan.

KUDDUSİ CNN TÜRK’TE Mİ HAZIRLANIYOR?

Merkez Hakem Komitesi eski başkanı Kuddusi Müftüoğlu Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in sahibi olduğu CNN Türk’de her hafta güzel yorumlar yapıyor. İzleyenler doğal olarak Müftüoğlu Yusuf Namoğlu ‘nun yerine mi hazırlanıyor diyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here