Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, mali kongrede yaptığı açıklamada teknik direktör Vitor Pereira ile yola devam edeceklerini belirtti. Gökhan Gönül ile yeni sözleşme konusunda anlaşamadıklarını belirten Yıldırım, Mehmet Topal ile de görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

Fenerbahçe Kulübü Mali Genel Kurulu, Ülker Sports Arena'da başladı. Fenerbahçe kulübü Başkanı Aziz Yıldırım konuşma yaptı. ( İsa Terli - Anadolu Ajansı )

Fenerbahçe Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu, Ülker Sports Arena’da yapıldı. Başkan Aziz Yıldırım’ın toplantıda yaptığı konuşmadan bazı başlıklar şu şekilde:

-Twitter’da sosyal medyada konuşuyorlar. “İbra etmeyelim, neyi ibra etmiyorsunuz? Bir kişinin, iki kişinin kafası ettiği zaman ibra etmeme hakkı yoktur. Burada herkes hizmet etmiştir. Yanımda olanlar da olmayanlar da.

-Sayın başkan Vefa Küçük, biz sizi ikinci başkan olarak tanıdık. Her dönemde katkılarınız oldu. Başkanlık yarışını kaybettiniz, olgun davrandınız, sonrasında şahsımın yanında oldunuz. Vefa Küçük kafasında rakı bardağı olan biri değil hastalığında bile burtaya gelen görev yapan Vefa Küçük olarak hatırlayacağız. Size teşekkür ediyoruz.

UEFA İLE GÖRÜŞMELERİN DETAYI

-Fenerbahçe, UEFA ile görüşmeler yapmıştır. Diğer kulüplerde olduğu gibi bizler de bazı şartlar anlaşma yaptık. Basın sürekli “O geldi, bu geldi” diye haberler yaparlar. Bunlar gelip başarılı olunursa ‘Bizim sayemizde’ denir, olunmazsa ‘Beceremediz’ denir. Kulüpler batıyor derler ama transfer yazarlar. Kulüpler batmaz. Sadece Fenerbahçe için söylemiyorum.

-Biz bu yıl UEFA ile yaptığımız anlaşmada 2015-2016 sezonu için en fazla eksimiz 30 milyon euro olur diye anlaşma yaptık. Bunu 20-23 milyon euro arasında yaptık ve hedefi tutturduk. Gelecek sezon 20, sonrasında 10, sonrasında ise 0 olacaktır. Bu tutarı geçerse, ceza ödeyeceğiz. Sonrasında ise Avrupa kupalarından men kararı alınmaktadır. Biz 85 milyon euro içerisinde kalmak koşuluyla her şeyi yapabiliriz.

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'de yarın Galatasaray'la oynayacağı derbi maçının hazırlıklarını Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde yapığı antrenmanla tamamladı. Antrenmanı izleyen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım (solda), genel sekreter Mahmut Uslu (sağ 2) ve asbaşkan Ali Yıldırım'la (sağda), sarı-lacivertli takımın teknik direktörü Vitor Pereira'yla sohbet etti. ( Fenerbahçe Kulübü - Anadolu Ajansı )

VITOR PEREIRA KALACAK!

-Vitor Pereira ile iki defa oturduk konuştuk. Kendisiyle devam edeceğiz. Oyuncu transferi için bize liste verdi. Şu anda elimizde +10 milyon euro harcama kaynağımız var. Bu kaynağı yeterli şekilde harcayacağız. Ben kendimden sonra gelene borçlu kulüp bırakmayacağız. Fenerbahçe’nin üç sene sonra borcu olmayacak, bunun çalışmalarını yapacağız.130220161019010967320BEN İŞADAMIYIM, GÖKHAN GÖNÜL KADAR KAZANMIYORUM

-Gökhan 2 milyon 750 bin euro, menajerine 500 bin euro para. 3 milyon 550 bin euro para, 50 bin şampiyonluk bonusu. Bizde vergi yok. Yurt dışında, 7-8 milyon eurolara gelen bir rakam. Bizim önerimiz 2 milyon euro artı diğer şartlara evet. Bu şekilde olursa anlaşma yapmayacağım bilinsin.

-Gökhan 4 yıllık anlaşma istiyor. 31 yaşında, 35 yaşına kadar bu paraları alacak. Ben iş adamıyım ben yılda bu kadar paraları zor kazanıyorum.

s-ff68f024e1dca99c27090a223da953cc8a50ba44MEHMET TOPAL 3.5 MİLYON EURO İSTİYOR

-Mehmet Topal 2 milyon 600 bin euro + 10 bin maç başı almakta. Şu an 2 milyon 750 bin nakit para ve 20 bin euro maç başı istemektedir. Onun da 3,5 milyon euroyu aşan bir maliyeti var. Biz eski sözleşmesindeki şartlardan anlaşma yapmak istemiyoruz. Hoca da kalmasını istiyor. Ancak şartlarımızı kabul etmezse anlaşmayız.

-Gökhan 8 senedir hizmet ediyor teşekkür ederiz ama bu dönemde Fenerbahçe iki kez şampiyon oldu. Mehmet Topal için de aynısı geçerli.

ormanhaber3_6UKXJBEŞİKTAŞ’A STAT GÖNDERMESİ

-Statla ilgili de eleştiriler var. Galatasaray stadını devlete yaptırdı. Beşiktaş stadını daha dün bitirdi. Stadı yaptık şu kadar para gelecek diyorlar. Hayır gelmeyecek. O paralarla borçlarınızı ödeyeceksiniz.

-Biz stat için 80 milyon dolar harcadık. Biz bu stadı yaparken, 3 milyon Telsim’den 3 milyon Migros’tan aldık. Onun karşılığında Migros’a alttaki dükkanı verdik. Anlaşma gereği süresi bitmedi. Telsim ile olan anlaşma bitti. 1907 Tribünü’nü sattık ona da 10 milyon dolar aldık. Biz kulübün dışında 20 milyon dolar topladık. Geri kalan 60 milyon doları bankadan borç aldık. Nankörlük etmesinler beni başka türlü de konuşturmasınlar.

Spor Toto Basketbol Ligi Play-off Yarı Final ilk maçında Fenerbahçe ile Galatasaray Odeabank Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da karşılaştı. Bir pozisyonda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım (ortada) hakemleri protesto etti. ( Bülent Doruk - Anadolu Ajansı )

SAVCI YÖNETİCİLERİMİZE KOL HAREKETİ YAPTI

-Savcı bizim yöneticilerimizin önünde oturuyor. Zaten Galatasaraylı, arkaya dönüp bizim yönetime kol hareketi yapıyor. Bu kol hareketinden sonra münakaşalar başladı. ‘Bize 15 bin kişi küfür ediyor bir şey yapmıyorsunuz bizim yönetime müdahale yapıyorsunuz’ dedim. Daha önceki Antalya maçından dolayı bana ceza veriyor. Sayın savcı zaten Galatasaraylı. Artık adalete de inanmak bu ülkede zorlaşıyor. Adalet parti, kulüp, hiçbir şey tanımamalı. Önemli değil, itiraz hakkımız var.

sneijder-gol-atinca-fb-tv--1099764FENERBAHÇE TV HD YAYINA BAŞLAYACAK

-3 Temmuz Akademisi yapıyoruz. İnşallah gitmeden kazmayı vururuz. Bizden sonra gelenler de devam eder.

-Fenerbahçe TV, bir ay içerisinde HD yayına başlayacak. İhsan (Topaloğlu) Bey çok istedi. Eğer zarar ederse parasını cebinden verecek. Kar gelirse kulübe.

-Topuk Yaylası’nın tamamını almak için başvuru yaptık ama hükümet değiştiği için masada duruyor. Kenan Evren Lisesi için mahkemeliğiz. Bunun olmasını istemiyoruz.

Fenerbahçe, basketbolda THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'in şampiyonluk maçında Rusya'nın CSKA Moskova takımıyla Almanya'nın başkenti Berlin'de karşılaştı. Fenerbahçe koçu Zeljko Obradovic. ( Maurizio Gambarini - Anadolu Ajansı )

OBRADOVIC OLMASAYDI BANA ‘İSTİFA’ DERLERDİ

-Amatör şubelerde 91 milyon trilyon açık var. Bunun sponsorluk kısmını düştüğünüz zaman 83 trilyon açık var.

-Basketbol erkeklerde Avrupa’da CSKA’ya kaybettik. Obradovic olmasa herkes ‘Başkan istifa’ diye bağırırlardı. Benden bilet istiyorlar, vermeyeceğim. 18 yaşında, ben başkan olduğumda bebek olan çocukları istifa diye bağırtıyorlar. Anadolu Efes maçına gideceğim, orada bağırsınlar.

-Obradovic geçen sene Türkiye şampiyonu olamadı, bu sene Avrupa’da kupayı kaçırdık. Onun başkanı benim, yönetimi de bunlar. Obradovic başarılı mı, başarısız mı? O zaman şampiyon mu olacağız yoksa bu yolları her sene böyle yürüyecek miyiz?

UDOH NBA’İ BEKLİYOR, ANTEP’TEKİ SALDIRIDA KORKMUŞ

-Erkek basketbolda takımı tutacağız. Bir tek Udoh, NBA’i bekliyor. Antep’teki saldırıda korkmuş. yüzde 51 ihtimalle kalacak.

THY Avrupa Ligi Dörtlü Final organizasyonu final maçında Fenerbahçe ile Rusya'nın CSKA Moskova takımı, başkent Berlin'deki Mercedes-Benz Arena'da karşı karşıya geldi. Fenerbahçeli oyuncu Ekpe Udoh. ( Maurizio Gambarini - Anadolu Ajansı )

AMATÖRDE 200 MİLYON DOLAR BORÇ VAR, BU ŞUBELERİ KAPATALIM MI?

-Amatörde bu sistem devam etsin mi, gelire göre düşürelim mi? Çünkü neden, borç artacak haberiniz olsun. Banka borcu 88 milyon dolar borcu var. Bunun 26 milyon doları kolejine arazisi ve diğer arazilerle ilgili anlaşmalar. 144 milyon dolar da Sportif A.Ş’nin borcu var. 170 milyon dolar amatörlerden dolayı harcadığımız para. Bunun karşılığında bankada 200 milyon dolar borç var. Devam edersek bu borç artacak, bunu bilin. Benim kararım, düşüncem var. Basketbol salonun üst katının bileti 10 lira. Yahu 10 liraya bilet mi olur?

HEPSİNİ BU KULÜPTEN İHRAÇ EDECEĞİM!

-Fenerbahçe’ye karşı Fenerbahçeli olduklarını söyleyenler kulüp kuruyor. Hepsini ihraç edeceğim. biz veriyoruz 250 milyar, 600 milyar veriyorlar başka yere götürüyorlar.

-Türk yaptığımız kıza 300 bin dolar veriyoruz, Kayseri’de 500 bin dolar veriyorlar. Ya Fenerbahçelilik bu mu? Yemin billah ediyorlar bizim haberimiz yok diye. Fenerbahçe’nin karşısında kulüp kuran herkesi ihraç edeceğiz kardeşim. (SporX)

Önceki İçerikBeşiktaş’ın şampiyonluğu yaramadı. Yeni transfer ayrılmak istiyor…
Sonraki İçerikSneijder Galatasaray’ı topa tuttu: Egoları tavan yapmış yöneticilerle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz