BAHÇEŞEHİR KOLEJİ BASKETBOL TAKIMINDAN BİNLERCE ÖĞRENCİYLE ANITKABİR ZİYARETİ

 

Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı, 17 KasımCumartesi günü Türk Telekom ile oynayacağı maçöncesi Ankara’da Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi. Bahçeşehir Kolejinden 1900 öğrencinin katılımıylagerçekleşen organizasyonda sporcular Atatürk’ünnaaşına çelenk bıraktı.

 

Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80. yılında 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk haftasındaAnkara Bahçeşehir Kolejlerinden 1900 öğrenci veBasketbol Süper Liginde mücadele eden  BahçeşehirKoleji Basketbol Takımı oyuncuları Ata’yı huzurundaziyaret etti.

Tören, Ankara’daki kampüslerden 1900 öğrencininkatılımıyla gerçekleşti. Ata’nın ebedi uykusunda olduğumozolesine Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu BaşkanıHüseyin Yücel, takım kaptanı Yiğitcan Turna ve Ankara kampüsünden iki minik öğrenciyle birlikte çelenkbıraktı.

Saygı duruşunun ardından anı defterini imzalayanBahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yüceldeftere ;Bahçeşehir Koleji Ailesi olarak sizin ilkelerinizin ışığında, geleceği yaratmak ve sporda sizin değerlerinize örnek olmak için yola çıkmış yüzlerce sporcumuz, öğretmen ve binlerce öğrencimizle huzurunuzda olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Sizin bizlere öğrettikleriniz ve vasiyet ettikleriniz, bugün hepimizin yüreğinde, aklında ve bizlere rehberlik ediyor. Bize verdiğiniz görevleri yerine getirmek için 50 yıldır durmak bilmeden çalışıyor, yaratıyor ve üretiyoruz. Emanetiniz, Bahçeşehir Koleji Ailesinin yüreğinde ve ellerinde yücelecektir” yazdı.

Törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan takım oyuncularından Quino Colom; “3 aydırTürkiye’deyim ilk kez Anıtkabir’e gelme fırsatıbuldum. Atatürk bir dünya lideri buraya gelincegördüğüm kalabalık duydukları saygı ve özlem beni çoketkiledi. Maç öncesinde bu kadar kalabalıklakarşılanıyor olmak da oldukça heyecan vericidedi.

Can Altıntığ ise  Anıtkabir’e bir çok kez geldim amabugün bambaşka duygular içerisindeyim. BahçeşehirKoleji Ailesi olarak burada 2000’e yakın öğrenci ilegeliyor olmak daha da gurur verici. Minik öğrencilereşimdiden bu sevgiyi aşılamak çok önemli. Hem takımhem de öğrencilerimizle Atamızın huzurunda olmaktançok ama çok mutlu oldumdiyerek duygularını iletti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here