Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, Arda Turan transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Twitter üzerinden bir dizi paylaşımda bulunan başkan Bartomeu, “Bu sezon başarıya ulaşmak için yapacağımız çok şey var. Arda Turan transferi için yönetim kurulu imza yetkisini kullanmalıdır. Bu istek Luis Enrique’den gelen bir istektir” dedi.
Arda Turan’ın maliyetinin en az 35 milyon euro olacağını belirten Bartomeu, “Ancak yönetimimiz maliyeti düşürmeye çalışıyor. Teknik direktörün istediği oyuncuyu takıma kazandırmak yönetim kurulu için doğru bir adım olacaktır. Biz teknik ekibimize başarılı ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil edecek oyuncuları sunuyoruz” ifadelerini kullandı.
Bartomeu, 15 gün sonra yapılacak seçimde yeniden aday olduğunu açıklamıştı.
İspanyol basını da Arda’nın Barcelona’ya gideceğini 2 gün önce manşetten vermişti.

Iniesta: Arda Turan muhteşem bir kaliteye sahip

Barcelona’nın deneyimli futbolcusu Andres Iniesta, Arda Turan hakkında övgü dolu sözler kullandı. Sant Cugat Çocuk Kulübü’nde çocuklarla futbol maçı yapan Iniesta, takım ve gündem hakkında açıklamalarda bulundu.
Sezonu iyi bir noktada bitirdiklerini söyleyen Iniesta “Sezonu 3 kupayla kapattık. Özellikle sezonun son kısmını çok iyi oynadık” diye konuştu.
Barcelona’nın transfer gündemine yer alan Arda Turan hakkında da görüş bildiren Iniesta, “Arda büyük bir oyuncu, büyük bir yetenek ve kalite. Aramız katılırsa çok mutlu oluruz. Takımımızı geliştirmek adına atılan her adım çok önemli” dedi. Katar’a transfer olan Xavi ve Arda’nın oyun stili hakkında konuşan Iniesta, “Xavi’nin satılmaması lazımdı. Arda ve Xavi farklı oyuncular. Arda’nın Atletico’da oynadığı pozisyonda Xavi’ninki faklı. Ama Arda oyun içinde yeteneklerini sahaya yansıtan önemli bir oyuncu. Oyunu çok iyi okuyor. Neler olacak göreceğiz” ifadelerini kullandı.
Son olarak takımın gündemindeki bir diğer oyuncu olan Pogba hakkında konuşan Iniesta “Her takımın kadrosunda görmek isteyeceği oyunculardan biri Pogba’dır. Çok genç ama üst düzey takımlarda çok rahat oynayabilir demiş” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here