Ribaund basketbolseverler ile buluştu

Basketbol camiası, yeni yılın ilk ayında yeni dergisine kavuştu… 9 Kasım 2017‘de hayata gözlerini yuman Türk basketbolunun ağabeyi Mehmet Baturalp anısına hazırlanan Ribaund’un ilk sayısı raflardaki yerini aldı.

Türk basketbolunun efsane ismi Aydın Örs, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, kendisi de eski bir basketbolcu olan P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, Çetin Yılmaz, Murat Yosmaoğlu, İhsan Bayülken, Tamer Oyguç, Coşkun Teziç, Esmeral Tunçluer gibi değerli isimlerin görüş ve “Batur Abi” anıları ile renk kattığı dergi de merhum Batur Abi’nin oğlu Ömer Baturalp de “Babamı bir de benden dinleyin” dedi…

Ocak 2017‘de tenisseverler ile buluşan Kort dergisinin ardından Yenigün Medya ve Tanıtım etiketi taşıyan ikinci yayın olan Ribaund’un genel yayın yönetmenliğini Selim Yıldırım, sorumlu yazı işleri müdürlüğünü de Tolga Yenigün üstlendi. Derginin mutfağında ise Burak Kılıç, Murat Yosmaoğlu, Remzi Yılmaz, Kaplan Taneroğlu, Serdar Sözkesen, Ozan Ermiş, Caner Kolağasıgil, Ali Konaviç, Kemal Ilıkkan, Murad Tamer, Onur Yenigün ve Oğulcan Çoksayar görev aldı.

Kartal Önel’in Yeni Nesil Tofaş’ı anlattığı Ribaund’un ilk sayısına Fatih Saboviç de nefis “Yugoslav ekolü” değerlendirmesi ile renk kattı. NBA’den kesitlerin de yer aldığı dergi, “Faili Meçhul” olaylara da ışık tuttu…

Seçkin yazar kadrosuna Mert Aydın ve Murat Kosova’yı da eklemeye hazırlanan Ribaund’un ilk sayısında TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun eşi, “Türk basketbolunun First Lady’si” Banu Türkoğlu, kadın basketbolunu domine eden Yakın Doğu Üniversitesi’nin başkanı Işık Eyigüngör, Erkek Basketbol Milli Takımı’nın menajeri Kerem Tunçeri, Banvit’i ülke basketbolunun önemli kulüplerinden biri haline getiren başkan Özkan Kılıç, Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Aziz Akkaya ve Galatasaray taraftarının sevgilisi Göksenin Köksal’ın röportajları yer aldı…

Ribaund, bundan böyle her ay düzenli olarak gazete bayilerinin yanı sıra D&R ile TveK’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda seçkin kitabevi aracılığıyla okurlarına kavuşacak.

HİDAYET TÜRKOĞLU DA YAZDI

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu da yeni basketbol dergisine bir yazı yazdı:
“Sevgili basketbolseverler;
Hepimizin ortak tutkusu olan basketbolun yeni bir platform kazanıyor olmasının verdiği heyecanla sizlerle buluşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.
Başta Avrupa olmak üzere dünyanın en güçlü basketbol kültürüne ve başarı hikayelerine sahip olan toplumumuzun,  yayınlar sayesinde daha çok bilgi edinmesi, detay bilgilere erişiminin artması ve usta yazarların kaleminden yorumları takip edebilmesi açısından Ribaund dergisinin hayata geçişini kutlamak istiyorum…
Türkiye’nin en başarılı sporu ‘Basketbol’ diyoruz. Hem idari hem de sportif açıdan her geçen gün artan bir başarı grafiğimiz varken, bunun yanı sıra tabii ki endüstrimizin sorunları ve gerçekleri de var.
Kulüplerimizin gelişimine ve sürdürülebilir başarılarına katkı sağlamada geniş bir iş birliği sağlanmalı. Olumlu bir ilerleme ancak zamana, ortak akılda buluşmaya ve alınan kararları uygulamaya bağlı olarak mümkün olabilir. Bu doğrultuda hem idari hem de mali anlamda düzenlemeler üzerine çalışıyoruz.
Kulüplerimizin kadın ve erkek takımlarının Avrupa’daki başarılarını milli takımlara yansıtmak amacıyla Türk sporcuların gelişimini fazlasıyla önemsiyoruz. Bu amaçla hayata geçirdiğimiz Basketbol Gençler Ligi’nin sizlerden gördüğü destek bizleri mutlu ederken, bu adımın uzun bir yolun başlangıcı olarak görülmesini arzu ediyorum.
Yalnızca gelecekte milli takımda oynayacak sporcularımızın değil, günümüzde Ay-Yıldızlı formamızı başarılarıyla onurlandıran sporcu kardeşlerimizin de kariyer ve bireysel gelişimini önemsiyoruz.
Federasyon olarak sporun gelişimi kadar, toplumumuzun sporla buluşmasını sağlamak da öncelikli görevlerimizden. Hedefimiz; hareket eden, bedensel ve zihinsel açıdan güçlü bireyler yetiştirmek. Bu noktadan hareketle kamu ve özel sektör kurumlarının yanı sıra sivil toplum örgütleri ile de ortak çalışmalar yürütüyoruz.
Spor; sağlık ve mutluluk getirir… Basketbol ise sporun en keyifli branşlarından biridir. İster profesyonel, ister amatör basketbol oynayın, büyük ailemizin bir parçası olmanız bizi mutlu eder.
Ribaund dergisinin ilk sayısının basketbolun büyük ismi; rahmetli Batur Ağabey’e adanmış olması beni ayrıca duygulandırdı. Spora emek vermiş tüm büyüklerimizin öncelikle sağlığında hak ettikleri ilgi ve değeri görmesi gerektiğine inanıyorum. Aramızdan ayrıldıklarında ise derin bir saygıyla anılmaları yine ailemizin büyüklüğünün bir göstergesi…
Basketbolumuza oyuncu, antrenör ve yönetici olarak büyük hizmetlerde bulunan Batur Ağabey, fikirleri ve vizyonu ile bizlere her daim rol model olmuştur. Batur Ağabey ayrıca; güler yüzü ve esprileriyle herkesin sevgisini kazanan biriydi. Bunun yanı sıra; empati yönünün çok güçlü olması nedeniyle oyuncularının sorunlarıyla da yakından ilgileniyordu. Türk basketbolu için emek vermiş, bugünkü başarılarda hala izlerine rastladığımız bir büyüğümüz olan Mehmet Baturalp’i saygı, sevgi ve özlemle anıyorum…
Sayın Selim Yıldırım’ın genel yayın yönetmenliğinde yayın hayatına başlayan Ribaund dergisine, değerli ekibine ve yazarlarına başarılar dilerim…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here