Candice Wiggins: “Eşcinsel olmadığım için dışlandım”

Erken yaşta emekli olan Candice Wiggins, WNBA’deki şartların kendisini bu yönde bir karar almaya zorladığını belirtti.

Geçtiğimiz yıl profesyonel basketbol kariyerini sonlandırarak herkesi şaşırtan Candice Wiggins, böyle bir kararı almasında kadınlar basketbolundaki olumsuz şartların etkili olduğunu söyledi.

The San Diego Union-Tribune’a verdiği röportajda Wiggins, WNBA kariyeri boyunca “zehirlendiğini” ifade ederek, “Aslında iki sezon daha oynamak istiyordum, ancak WNBA’deki bunaltıcı ortam beni mental açıdan çok yıprattı. Kamuoyunda göz ardı ediliyor ancak değerlerimiz ayaklar altına alınıyor.” dedi.

LİGİN YÜZDE 98’İ EŞCİNSEL

Lige yozlaşmış bir kültürün hakim olduğunu dile getiren kadın basketbolcu, “Ben heteroseksüel biriyim ve bu yüzden WNBA kariyerime başladığım günden itibaren baskı gördüm. Ligde oynayan basketbolcuların %98’i eşcinsel olabilir. Bu nedenle beni dışladılar. Bazıları bana kasten zarar vermek istedi ve benden hoşlanmadıklarını bana hissettirdiler.” diye konuştu.

Wiggins ayrıca kimseye kırgın olmadığını ve yaşadıklarının kendisini daha güçlendirdiğini sözlerine ekledi.

WNBA kariyerinde Minnesota Lynx, Tulsa Shock, Los Angeles Sparks ve New York Liberty formaları giyen Candice Wiggins’in açıklamaları karşısında WNBA yönetiminden henüz bir cevap gelmiş değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here