Digiturk ismi değişiyor!

Digiturk’ü satın alan Katar’lı Bein Media Group, bir dizi yenilik ve radikal değişikliğe hazırlanıyor.

Lig TV’nin ismini beIN Sports olarak değiştiren Katarlı patron, şimdi de Digiturk’ün ismini değiştiriyor. Digiturk ismi gidecek yerine BeinTurk veya Bein Media gelecek.

Müşterilerden alınan 35 TL servis ücretini kaldırılacak, abone olmak kadar abonelikten çıkmak da kolaylaştırılacak.

Tüm bu iddiaları Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu kaleme aldı. İşte Eyüboğlu’nun yazısı:

DIGITURK GİDECEK BEINTURK GELECEK

Geçen yıl Digiturk’ü satın alan Bein Media Group, dijital platformda bir dizi yenilik yapacak. Haziran ayında kampanyayla tanıtılacak dijital platformdaki radikal değişiklikleri Digiturk Pazarlama Direktörü Boysan Akkaya ile Digiturk Pazarlama ve Satış Grup Başkanı Erem Demircan’dan dinledim.

SERVİS ÜCRETİ KALKACAK

Digiturk’ü satın aldıktan sonra ilk olarak Süper Lig maçlarını yayınlayan Lig TV’yi Bein Sports, diğer kanalların başına da Bein’i getiren grubun, Digiturk’ün adını değiştirmek de var gündeminde.

Bein Media Group, yeni bir başlangıç için, son yıllarda aboneleri nezdinde imaj kaydına uğrayan ve yeni abone sayısını artırmakta zorlanan Digiturk’ün adını BeinTurk veya Bein Media yapacak.

Digiturk’ün bayi ağını yenileyecek olan grup, müşterilerden alınan 35 TL servis ücretini kaldıracak. Bu hizmet artık bedava olacak.

Bein, girenin kolay çıkamadığı, müşteri memnuniyetinin azaldığı dijital platforma giriş çıkışı kolaylaştıracak. Yenilenen web sitesinden de abonelik mümkün hale gelecek.

Paketler; ‘Giriş’, ‘Sinema’, ‘Spor’ ve ‘Full’ olmak üzere dörde indirilecek. Paketler basit, içeriği zengin ve de daha ucuz olacak. Mevcut aboneler “bir yıl taahhüt” koşuluyla bu paketlere geçiş yapabilecek.

SUNİ ZEKA DEVREDE

Digiturk, bir yılda 58 milyon içeriğin izlendiği bir dijital platform…

Abonelerinin yüzde 88’i televizyon, yüzde 12’si ise bilgisayar, iPad veya cep telefonundan izledi bu içeriği.

Abonelerine film ve dizileri diledikleri zaman, diledikleri yerde izleme imkânı sunan Bein Connect güncellendi.

Programın suni zekâsı, her aboneye, izleme alışkanlıklarına göre film ve dizi seçenekleri sunacak. Böylece abone, platformdaki 1.200 film ve bir o kadar dizi arasında seçim yapmak için vakit harcamayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here