Portekiz Premier Ligi’nin 12. haftasında Belenenses sahasında Benfica ile karşı karşıya gelirken Koronavirüs vakaları nedeniyle ev sahibi ekip sahaya 9 oyuncuyla çıktı.

Mücadele öncesinde yapılan testlerde 14 futbolcusunda Koronavirüs tespit edilen Belenenses, Benfica’nın karşısına 9 oyuncuyla çıktı.

Henüz 1. dakikada Eduardo Kau’nun kendi kalesine attığı golle 1-0 geriye düşen Belenenses, 45 dakikada kalesinde 7 gol gördü.

İlk devrede iki oyuncusu daha sakatlanan Belenenses, ikinci yarıya 7 oyuncuyla çıktı.

İkinci yarının başlama vuruşunun ardından Monteiro’nun sakatlanıp oyundan çıkmasıyla Belenenses 6 kişi kaldığı için hakem maçı 48. dakikada sonlandırdı.

Ev sahibi ekip geride kalan 11 haftada topladığı 8 puanla 16’ncı sırada yer aldı. 31 puana yükselen Benfica ise liderliğe yükseldi.

BAŞKAN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Benfica’ya karşı 9 kişi sahaya çıkmak zorunda kalan Belenenses’te başkan Rui Pedro Soares, maç bitiminde gözyaşlarını tutamadı. 

Maç sonrası federasyona tepki gösteren Soares; “48 yıldır futbol izliyorum. Hiçbir zaman maça çıkamayacak durumda olan takımların oynanmaya zorlandığını görmemiştim. Futbolcularımız birlik beraberlik örneği gösterdi ancak bu tutum büyük saygısızlıktır. Önceki gün yapılan testlerde 14 futhbolcumuzda Koronavirüstespit edilmitşi, federasyona bu maça çıkamayacağımızı söyledik. Bize verilen cevap ‘8 kişi de olsanız oynamak zorundasınız’ oldu. Bu maç tarihe büyük bir leke olarak geçmiştir.” diye konuştu.

BENFICA BAŞKANI RUI COSTA: SAHAYA ÇIKMAYA MECBUR BIRAKILDIK

Benfica başkanı Rui Costa ise maç sonrasında; “Kadrolar elimize gelene kadar rakibin 9 kişi çıkacağını bilmiyorduk. Ben de futbolcuydum, sahadakilerin ne hissettiğini anlıyorum. Bizi sahaya çıkmaya mecbur bıraktılar. Karar mekanizması devreye girmedi. Bu şartlarda sahaya çıkmak hoşumuza gitmedi. Portekiz futbolu adına utanç verici bir gece oldu.” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here