Beşiktaş Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar Radyospor canlı yayınında Ethem Sancak’ın ihraç edilme kararı nedeniyle Engin Baltacı’yı sert sözlerle eleştirdi.

Beşiktaş İkinci Başkanı Engin Baltacı Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar için “Ethem Sancak olayında yanlış yaptı. Bu kurumun, bir üyeyi, kongre üyeliğinden atma hak ve yetkisi yoktur. Sadece yönetime tavsiye edebilirler. Ayrıca Akpınar’ın bazı basın mensupları ile özel paylaşımlar yapması da bulunduğu makam ile örtüşmüyor” söylediği sözlere Akpınar cevap verdi. 

Engin Baltacı’nın kulübün sahibi gibi ahkam kesmesi doğru değil

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Ahmet Akpınar “Öncellikle Engin Baltacı bunları söyledi mi bilmiyorum. Ama itiraz etmediğine göre söylemiş. Kurulu tanımam mantığı yanlış biz oyla oraya geldik. Disiplin kurulu olarak bir karar verdik. Genel kurul bunun mühasebesini yapar. Engin Baltacı’nın kulübün sahibi gibi ahkam kesmesi doğru değil. Burası benim tapulu arazim gecekonduya izin vermem yanlış. Hiç kimsenin seçilmiş bir kurula böyle davranması doğru değil. Kurullar üzerine baskı kurup emir komuta olarak görmesi askerliğinden kalma bir alışkanlık ama biz askerde değiliz. Bizim adımızı hiç bir mafya lideri ağzına almamıstır. Beşiktaş’ın derdi çokken kurullara savaş acmak çok saçma”

Ahmet Nur Çebi’nin altını oyuyor

Baltacı’nın sözleri Başkan Ahmet Nur Çebi’nin altını oyuyor. Başkanla konuşmadım mesaj attım sadece. Bu çekismeler başkana zarar verir. Baltacı tüzügü iyi okusun sadece o yetki Başkanda var. İkinci Başkanda o yetki yoktur. Biz babadan Beşiktaslıyız. Ethem Sancak için karar verdik bundan sonrası Genel Kurul’un kararı. Ben ne karar verirseniz verin bunu uygulamayacağım dedi. İkinci bir kişiye ihraç kararını verdik neden sadece Ethem Sancak’ı savunuyor. Amator şubeler dökülüyor Şenol Güneş oyuncu istiyor bunlarla uğraşsınlar.

Engin Baltacı kurullara savaş açıyor

Acaba böyle bir tavırla Başkanı zora sokup altına oyma çabası mıdır? Kulübü seçime götürüp başkanlık için mi çalısır bunu bilmem şeytanın avukatlığını yapıyorum sadece. Tavsiyemiz doğru mu değil mi Genel Kurul karar versin. Ethem Sancak’ın ne farkı var Beşiktaş’ta. Tahminlerim özel bu yüzden söyleyemem. Daha fazla kurcalayamam Engin Baltacı zaten kurullara savaş açıyor. 

Rahmi Koç’un Ethem Sancak kadar değeri yok mu?

Engin Baltacı herşeyi bize sorup bizden izin alacaksınız diyor ne geçmişte ne gelecekte. Süleyman Seba bile güçlüyken kurullara böyle davranmadı. Biz oturup odasında kahve içtik ve uyumlu çalışacağız dedik neden bir kişi için bu kadar yaygara koparılıyor. Rahmi Koç toplantıya gelmedi diye divan üyeliği düsürülüyor o zaman haklarını savunsaydı. Ethem Sancak kadar değeri yok muydu? Ethem Sancak canlı yayında Beşiktaş’ı satın alacağım dedi bu yüzden ihracı istendi. Biz tüzük gereği bir karar verdik. Bundan sonrası genel kurulda. Başkan bu duruma müdahale eder ve bu konu kapanır.” ifadelerini kullandı. 

Önceki İçerikYılın Elite 16 final organizasyonu olan Torquay turnuvası D-Smart’ta
Sonraki İçerikHakan Şükür hatırlatması TRT spikeri Alper Bakırcıgil’i yayından aldırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz