Beşiktaş’a Japonya’dan ‘Kardeş Kulüp’

 

Beşiktaş JK, globalleşme çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarında ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Beşiktaş JK Erkek Basketbol Takımı ile Japon Basketbol Ligi’nin güçlü takımlarından San-en NeoPhoenix arasında ‘Kardeş kulüp’ anlaşması imzalandı. Tokyo Büyükelçiliğinde gerçekleşen törende, Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman ve San-en NeoPhoenix Başkanı Kenjiro Hongo, iki kulübü resmen ‘Kardeş kulüp’ ilan eden anlaşmayı imzaladılar.

 

Anlaşma kapsamında iki takım arasında A Takım ve altyapı takımları da dahil olmak üzere oyuncu ve koç değişimleri, dostluk ve hazırlık maçları, pazarlama alanında farklı iş birliği ve ticari ortaklıklar yaratan ticari aktiviteler düzenlenecek.

 

Tokyo’da gerçekleşen imza töreninde konuşanBeşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, “Dostluğu uzun yıllara dayanan iki ülkenin iki güçlü kulübü olarak böyle bir anlaşma yaptığımız için çok mutluyuz. Anlaşma iki tarafa da fayda sağlayacak birçok aktivite ve iş birliği içeriyor. Sportif ve ticari faydaların yanı sıra, ortaklaşa hayata geçireceğimiz sosyal sorumluluk projeleriyle de iki ülke halkına da yarar sağlanacak” dedi.

 

San-en NeoPhoenix Başkanı Kenjiro Hongoise, “Beşiktaş ile uzun süren görüşmeler sonunda bu iş birliğini hayata geçirdiğimiz için çok mutlu ve heyecanlıyız. Beraber çok güzel işler yapacağımıza inanıyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here