Beşiktaş, İstanbul’a gelen Loris Karius‘u Liverpool‘dan iki yıllığına kiraladığını resmen açıkladı.

Fabri’yi 6 milyon euro’ya satarak önemli bir gelir elde eden Siyah Beyazlılar, yeni kalecilerine kavuşmanın sevincini yaşarken Liverpool’un bir başka file bekçisi Simon Mignolet‘den konuyla ilgili flaş bir yorum geldi.

Karius’un transferinden önce adı sıklıkla Beşiktaş için geçen Mignolet, ülkesinde yayım yapan Het Laatste Nieuws gazetesine verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

Karius’un gidişi benim için hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Ben oynamak istediğimi hep söyledim. İkinci ya da üçüncü kaleci olmak arasında pek bir fark yok.

Benim için en önemli şey süre alabilmek. Karius’un ayrılışının ardından bana hiçbir şey söylenmedi ve bu nedenle Liverpool’daki geleceğimin nasıl şekilleneceğini bilmiyorum. Ne olacağını bu hafta hep birlikte göreceğiz.

Açıkçası ben varken Karius’un kiralanmasını tuhaf buluyorum. Geçtiğimiz sezon benim önümde yer alan bir kaleci kiralanıyor. Bu çok tuhaf.

Karius, Kiev’de oynanan Şampiyonlar Ligi maçında Real Madrid karşısında yediği hatalı gollerle eleştiri konusu olmuş ve gözden düşmüştü.

Çeviri: Rıdvan Ertuğ- Londra

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here