Fikret Orman ilk kez Gökhan Gönül için konuştu

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, transfer teklifinde bulundukları Fenerbahçeli Gökhan Gönül ve Mehmet Topal’a net mesajlar gönderdi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, bir çizgileri olduğunu ve o çizgide devam edeceklerini belirterek, “Şımarmayacağız, yolumuza bakacağız. Beşiktaş stadını bitirdi ve şampiyon oldu diye tüm dertlerini bitirmiş değil. Bizi zor bir sezon bekliyor” diye konuştu.

Fikret Orman ilk kez Gökhan Gönül için konuştu

Orman, “ağlaya ağlaya şampiyon oldular” diyen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım için ise, “Kem söz sahibine aittir” yorumunu yaptı.

Fikret orman şöyle konuştu:”Fenerbahçe Başkanı’nın bir tarzı var. Ben o tarza uymak istemiyorum. Dost bir camia. Tabii onlar da üzüntüde, onlarda şampiyon olmak istiyorlardı. Olamadılar. Fenerbahçe başkanı bir şey söyleyecek ama söylediği üslup ve şekli doğru bulmamakla birlikte bir cevap da vermek istemiyorum. Biz mutluyuz. Şu anda o mutluluğa da gölge düşürmek istemiyorum. Kem söz sahibine aittir diyelim kapatalım.”

“İŞİMİZE GELİRSE TRANSFER YAPARIZ”
Mehmet Topal ve Gökhan Gönül’ün transferleri hakkında da konuşan Orman, “Bir gelişme yok bizim açımızdan. İkisi de çok kaliteli oyuncular. Çok önemli oyuncular, milli oyuncular. Kendilerinin takımlarında sözleşmeleri bitti. Bizim de ahlaken de beğendiğimiz oyuncular; hem takım olarak hem ahlaken. Hayırlısı biz bir çalışma içerisinde değiliz. Beşiktaş’ın bütçesi var, yönetilme şekli var, başkanının bir duruşu var, hocasının bir duruşu var. Kimse için özel bir durumumuz yok. Takımımızda görmek istediğimiz oyuncular. Özellikle Gökhan da Mehmet de kaliteli oyuncular ama olmazsa da ölüm olacak bir şey değil bizim açımızdan. Futbol yöneticilerini de çoğunlukla egosantrik olarak, ‘o transferi yaptım, bitirdim’ demek için taviz verirler. Ben hep söylüyorum, bizim işimize gelirse transfer yaparız, işimize gelmezse yapmayız. Hiç böyle egosantrik durumumuz da yok. Biz bütçemize bakıyoruz” dedi.

“ŞIMARMAYACAĞIZ”
Fikret Orman başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek, “Beşiktaş stadını bitirdi ve şampiyon oldu diye tüm dertlerini bitirmiş değil” şeklinde konuştu.

Ana hedeflerinden birinin futbol takımının iskeletini kurmak ve eksik gördükleri 2-3 bölgeye takviye yapmak olduğunu vurgulayan Orman, şöyle devam etti:”Kendi bütçemiz dahilinde en iyisini yapmaya çalışacağız. Avrupa kupalarına katılacak hemen her kulübün UEFA ile anlaşmaları ve bazı kısıtlamaları var. Onlara uymak zorundayız. Geçen sene hem kendi nezdinde hem de UEFA nezdinde hedeflerini fazlasıyla tutturmuş bir Beşiktaş var. Çok abartılı beklentiler olmaması lazım. Daha çok savunma hattına transfer yapmak istiyoruz. İkinci ve üçüncü bölgede çok oyuncumuz ve iyi bir rekabetimiz var.”

“MİLLİ TAKIMIN İŞİ ZOR”
Orman, Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili açıklamalarda da bulunarak, “Artık endüstriyel futbolda tüm takımlar kuvvetli. Türkiye’nin çok kaliteli bir takımı ve çok iyi bir hocası var. Şans faktörü de önemli. Allah yardımcıları olsun. Zor ama, öyle kolay bir kura değil. Hırvatistan da İspanya da zor rakipler.” değerlendirmesinde bulundu.

Önceki İçerikFenerbahçe’den ilk transfer! Kadrodaki gol kralı sayısı 3 oldu…
Sonraki İçerikBeşiktaş Ersan Gülüm’ün yerine stoperini buldu…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz