Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, 2-0’lık Trabzonspor galibiyeti sonrası Demba Ba’ay övgü yağmurunda bulundu ve “Ona şapka çıkarıyorum” dedi.

Trabzonspor galibiyeti sonrası oyuncularımı tebrik ediyorum diyen Slaven Bilic, “Onlarla gurur duyuyorum. Bu maç son 2 sezonda oynadığımız en iyi maç, en iyi performans değildi; ancak en olgun oyundu. Oyuncularım sabırlı ve kusursuz bir şekilde oynadı. Bir planımız ve stratejimiz vardı. Bunu kusursuz uyguladılar. 1-0’dan sonra daha çok gol atmak için ciddi bir avantaj yakaladık. Trabzon’da böyle bir atmosferde oynamak için olgunluk gerekiyor ve bu akşam tamamen olgun bir oyun sergiledik” ifadelerini kullandı.

“Opare sakatlanmasaydı Demba Ba’yı bu kadar erken oyuna sokmayı düşünüyor muydu?” sorusuna yanıt veren Hırvat teknik adam Demba Ba’ya ayrı bir parantez açtı ve Senegalli golcüye övgü yağmurunda bulundu, “Plan bugün istediğimiz şekilde işledi. Her maçtan önce belirli öngörüler ve umutlar vardır ama bunları uygulayanlar sahadaki oyunculardır. Sahada da rakip de vardır ve işler iyi gitmeseydi eleştirilirdik. Bu akşam çok olgun bir oyun sergiledik ve takım çok önemli takım ruhu ortaya koydu. Takım karakteri, ruhu en üst seviyedeydi. Demba Ba’yı sadece attığı golden dolayı değil başka bir şeyden dolayı tebrik ediyorum. Demba ba takımın en büyük oyuncusu, yıldızı; ama yabancı sınırlaması nedeniyle önümüzde zor bir karar vardı. Sabah bunu kendisine söyledim bunu doğru bir şekilde kabullendi. ‘Sana son 30 dakika ihtiyacımız var’ dedim ve o da buna göre hareket etti. Sonra da çıkıp golünü attı. Ona şapka çıkarıyorum.”

——————
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 2-0’lık Beşiktaş yenilgisini yorumlarken, “beni sonuç değil, süreç ilgilendiriyor. Burası Trabzon ve maalesef burada olumsuz cereyan eden atmosferi yaşıyoruz” dedi.

90 dakikayı yorumlayarak sözlerine başlayan Ersun Yanal, “Pozisyon olarak kısır bir maç. Golün olduğu dakikaya kadar önemli pozisyon yoktu. Ortada geçen bir maçtı. Her iki takım kontrollü başladı, kontrollü devam etti. Onlar orta sahadan fedakarlık yaptı, biz de yaparken golü yedik” dedi.

Maç sırasında tribünlerden Erkan Zengin’e gelen tezahüratlara da değinen Ersun Yanal, “Olumsuz bir atmosfer cereyan etti maalesef Trabzon’da bunu yaşıyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Zaman zaman kaybedip, zaman zaman kazanıyoruz. Meşakketli bir süreçten geldik. Afrika Kupası ve sakatlıklardan dolayı 3’te 2’lik bölüm rotasyona uğradı. Daha önce elimizdeki kadroyla Galatasaray’ı yendik. Elimizdeki kadro bu, böyle mücadele veriyoruz. Bu mağlubiyeti Galatasaray maçıyla kıyaslarsak hiç de birbirini andırmıyor. Taraftarın ve diğer herkesin bize saygı göstermesi lazım. Oyuncular bir ritim yakalamak ve bu ritmi götürmek için çalışıyor. Emin olun ki; herkesten çok biz kazanmak istiyoruz. İnişli çıkışlar var. Eksik kadroyla mücadele var. Bunlar önemli değil. Kendi sahanda oyuncuna tepki göstermek oldukça düşündürücü bir şey” diyerek yaşadığı hayal kırıklığını aktardı.

Oyuncu tercihleri konusunda taraftarların memnuniyetsizliğine de değinen Ersun Yanal, “Yaklaşık 500 tane maça çıktık. Bir süreç idare ediyoruz. Süreç içerisinde o anda kararlar verip uyguluyoruz. O andaki kararlarla eleştiriliyoruz ki; haksızlık. Bu büyük haksızlık, bunun sorumluluğundaki teknik adamlar buna göre değerlendirme yapar. Ben sonuca göre değil süreci yaşıyorum. Beni sonuç değil, süreç ilgilendiriyor” ifadelerini kullandı.

Özer’in çıkarken taraftar tepkisiyle ilgili olarak ise Yanal, “Özer’in yapması gereken şey belliydi. Çıkarken gelip yedek kulübesine oturmalıydı. Çok üzülmüş olmalı ki soyunma odasına gitti. Bunu daha sonra konuşuruz” yorumunu yaptı.

Önceki İçerikBeşiktaş, Trabzon’dan 3 puan çıkardı… Özer oyundan alınınca ağladı… Sivok hastanelik oldu…
Sonraki İçerikDemba Ba kariyer rekorunu kırdı: Benim sayemde kazandık denemez. Bana kalan işi bitirmekti…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz