Karar gazetesi spor müdürü Bülent Tuncay, Galatasaray’ın transferdeki bonkörlüğünü ve Başkan Dursun Özbek’in Lucescu’ya gidişini yorumladı:

‘Riva Baharı’ erken biter mi?

Galatasaray’a başarılar yaşatan kadronun son kullanım tarihi gelmişti, hatta 2 sezon da geçmişti. Değişim şarttı. Diğer yandan da UEFA’nın FFP kuralları vardı. Yönetim için tam bir kıskaç. İyi kadro ve başarı olmazsa seyirci gelmiyor, seyirci gelmezse sistem dönmüyor. Camianın ağır bombardımanı altında olan Dursun Özbek, “Mahallenin bir enayisi ben miyim?” diye düşünmüş olacak ki; 180 derecelik bir dönüşle sükseli transferlere yöneldi, uçakları peşpeşe indirmeye başladı. 5 uçak geldi, 2’si de yolda.

Peki değirmenin suyu nereden geliyor? Riva’dan! İhale süreci gösterdi ki; Galatasaray’ın bu ‘son kurşunu’ndan beklenenden de çok para gelecek. Özbek de camiadaki tepkilere karşı son kurşununu kullanmaya karar verdi, çilekler gitti, uçaklar geldi.

Ama bu politikanın iki önemli riski var. Birincisi; iddialı takımlara iddialı hocalar lazım. Östersunds maçı Tudor’la işinzor olduğunu gösterdi. Özbek de akıllıca bir hamle ile üst akıl peşine düştü.

Ancak diğer riskin formülü yok. Ünal Aysal’ın iddialı kadrosu ligde 2 şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final görmüş ancak gelir yine de gideri karşılayamamıştı. Avrupa gelirlerinden de mahrum kalan Özbek’in iddialı kardrosunun Riva baharını erken bitirebileceğini şimdiden söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here