Futbolcu Temsilcisi Ali Polat, Radyospor’da Özgür Sancar’ın sorularını yanıtladı.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Futbolcu Temsilcisi Ali Polat’ın açıklamaları şu şekilde:

Boateng “Yarı Türk”!

“Boateng Berlin’de büyüdü. Türklerin çok yoğun olduğu bir mahallede 5 kardeşlerdi. 5 kardeşte futbolcu ancak 3’ü başaramadı ve sadece 2’si profesyonel oldu! Alman Milli Takımı’nın tüm alt yaş kategorilerinde oynadı. Bayern’deki kardeşi Almanya’yı seçti ancak Beşiktaş’lı Boateng babasının ülkesi Gana Milli Takımı’nı seçti. Zaten Türklere yatkınlığı çok fazla. Yarı Türk gibi. ”

Beşiktaş’a gelişi Almanya’da büyük etki yaptı!

“Sıcakkanlılığı Berlin’de Türk mahallesinde yetişmesinden geliyor. Çat pat Türkçe de anlıyor. Keşke Türkiye’ye daha erken gelseydi. Erken gelse daha da iyi işler yapardı ancak önümüzdeki 2 sezonda Beşiktaş’ta iyi işler yapacağını düşünüyorum. Transfer döneminde Beşiktaş’lı arkadaşlarına mesaj atmış size geliyorum diye. Zaten Bundesliga’dan dolayı çok gurbetçi arkadaşı var. Onlar Boateng’e referans oldu. Altyaspısı Hertha Berlin altyaspısı o yüzden Beşiktaş’a gelişi Almanya’da çok yankı yaptı.Türkler tribünlere oynayan şov yapan oyuncuları daha çok seviyor. Boateng’de form tutarsa tribünleri coşturur ve çok iyi işler yapar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here