Galatasaray yazarı Oğuz Dizer, Fatih Terim’i eleştiren çok sert bir yazı kaleme aldı:

Bay Terim; olmadı derim!

Biliyorsun ! Biliyorsun da Galatasaray ile Terim isminin yan yana gelmesinden duyulan içsel akut rahatsızlık nedeninin daim talebin, fuzuli transferler olduğunu bilmiyorsun!

‘Saldırı’ olarak kabul ettiğin ama aslı başarısızlıkların nedenli eleştirilere, hazırlıklı olma projelerini bırak. Kulüpçe feda edilen dövizinin, girilen riskin karşılığını vermeye bak!

1996’dan itibaren Galatasaray kadro yapısı etkin adamısın. Ergun Gürsoy, Yurdaşen Karahasan‘ın oluşturduğu takımın 25 senedir kaymağını yemekten başka ne yaptın Allah aşkına? Efsane jenerasyon bitti, star transferlerinle kulüp kasası malı mülkü bitti. Canaydın ve Cengiz kanser olup yaşama veda etti. Beklenti ve bahanelerin bitmedi!

Yüzleşilmesi gereken zorlukların en önemlisi; Türk lirası maaşının, Euro bazında 3 milyon 200 bin bandına çekilmesi miydi? Allah yardımcın olsun, büyük fedakarlık valla!

Evet sorumluluk bir kişiye ait ve o kişi zaten adaletle düşünen, herkesin malumu! Gereğini yapmayacağından ve türlü bahanelerle, imparatorluğunu sürdürme gayretinde olacağından, zerre kuşkum yok Terim. Seni şimdi tanımıyorum bilirsin!

Galatasaray 1905’ten itibaren ışığını her daim yansıttı. Neredeyse ‘ışık ilk Terimle yansıdı’ diyebilecek meczuplar da var ya! Evvel Tıkanıklık 2000’de başladı ve efsane jenerasyonun futbolu bırakması, kiminin de Galatasaray ‘dan dışlanmasıyla da bitti!

Sonrası İmparatorun yaşaması, benzer kadronun yeniden kurulabilmesi amacıyla Galatasaray ‘ı tarumar eden transfer harcamalarıdır. Barındırılmayan Bülent Ünder, Lucescu, Mancini, Hamzaoğlu ve daha nice teknik adamdır!

Fatih Terim; şahsınızın tekrar başarı yaşatmak gibi bir şansı olmadığı gibi, arkanızda önemli bir jenerasyon ve futbol mirası bırakma ihtimali de yok! Sadece Başkanınız ve yönetiminize değil, külliyen Galatasaray camiasına da sabır diliyorum. İnisiyatifin kimin riyasetinde bulunduğu konusunda da, şimdilik konuşmuyorum!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here