Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı, 15 Aralık Perşembe günü Real Madrid ile oynadığı Euroleague maçı öncesi özel sporcular ile birlikte pankart açarak, Migros, P&G Türkiye ve Özel Olimpiyatlar Türkiye iş birliği ile yürütülen Minik Sporcular projesine destek verdi.

Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı, Euroleague’in 12’inci haftasında Real Madrid ile oynadığı maç öncesi P&G Türkiye, Migros ve Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin birlikte hayata geçirdiği Minik Sporcular projesine destek için minik özel sporcularla bir araya geldi. Maçın oynandığı Volkwagen Arena’da minik özel sporcular ile bir araya gelen Darüşşafaka Doğuş oyuncuları, özel eğitim gereksinimi olan çocuklar için pankart açtılar. Pankartta “Minik Özel Sporcularımıza Sen de Destek Ol! Şimdi #topsende” mesajı yer aldı. Minik özel sporcular, izleyiciler arasında yer alarak Darüşşafaka Doğuş oyuncularına Real Madrid maçı için moral desteği verdi.

1481824784_miniksporcularTürkiye’de bu yıl ilk kez hayata geçen Minik Sporcular projesi, özel eğitim gereksinimi olan 2-7 yaş arası çocukların, özel fiziksel aktiviteler ve ekipmanlarla desteklenen bedensel çalışmalarla ideal program uygulandığında 8 hafta gibi kısa bir sürede temel motor becerileri, hareket ve iletişim kabiliyetlerinde önemli bir gelişim sağlamasına destek oluyor. Tüm eğitimler özel eğitim gereksinimi olmayan partner çocuklar ile birlikte yürütülerek, toplumda farklılıklara yönelik önyargıların da küçük yaşta ortadan kaldırılması destekleniyor.

1481824784_topsendeMart 2016’da hayata geçen Minik Sporcular projesi, yeni döneminde Türkiye’nin 15 farklı ilinde, 9’u özel eğitim veren okul ve 9’u üniversite olmak üzere 18 okula yayılıyor. 8’er haftayı içeren iki ayrı dönemde gerçekleştirilecek Minik Sporcular eğitimleri ile Türkiye genelinde 400’e yakın özel çocuğa ulaşılması planlanıyor.

Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı toplam 34 ülkede 74 bin özel çocuğu hedefleyen Minik Sporcular projesi dünyada 2007 yılından bu yana yürütülüyor.

Maçta ise Daçka, Real Madrid’i 81-68 gibi farklı bir skorla yenmeyşi başardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here