Football for Friendship draws teams for this year’s “Football for Friendship eWorld Championship”

Dostluk için Futbol programında bu yılın “Dostluk için Futbol e-Dünya Şampiyonası” takımlarının kuraları çekildi 

(Moskova, 26 Nisan 2021): Gazprom’un çocuk sosyal programı olan Dostluk için Futbol’un bu yılki “Dostluk için Futbol e-Dünya Şampiyonası”na (eF4F’ye) katılacak uluslararası 32 takım belli oldu. 211 ülkenin genç oyuncuları, 27-29 Mayıs tarihleri arasında eF4F şampiyonluk unvanı için mücadele edecekler. 

Takımların kuraları, 25 Nisan Uluslararası Futbol ve Dostluk Günü’nde çevrim içi bir törenle çekildi. Projenin genç elçilerinden Hindistanlı Ananya Kamboj, Pakistanlı Yusuf Moazzam, Arubalı Sheqayli Ascencion ve Kazakistanlı Alinur Gabidenuiy, şampiyonaya katılacak  uluslararası 32 takımın kuralarını çekti. Takımlardan toplam sekiz grup oluşturuldu. Her grupta, nadir hayvan türlerinin adları verilen dört takım bulunuyor. Kuraların çekilişini YouTube’da izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=1WtKefJnfas

eF4F 2021 maçları, F4F için özel olarak geliştirilen ve MS Windows, Apple, macOS, Android ve iOS üzerinden ücretsiz erişilebilen, “Dostluk için Futbol (F4F) Dünyası”nın çok oyunculu simülatörü üzerinden oynanacak. Her takım altı oyuncudan oluşuyor. Bir maç 2 x 3,5 dakika sürecek.Dünyanın her yerindeki futbol akademileri, 1 Mayıs’a kadar 12-14 yaş arası kızları ve erkekleri oyuncu olarak aday gösterebilecek.

eF4F 2021’in ön eleme turu maçları 27 ve 28 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Final maçı ise 29 Mayıs’ta oynanacak. F4F’nin ulusal elçileri, 29 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi final maçı vesilesiyle Ulusal Elçiler Forumu’nda bir araya gelecekler.Bu forumda çocuk futbolunun gelişimi ile ilgili görüşlerini paylaşacaklar.

Ivan Galayev, 12, Letonyalı genç katılımcı: “F4F 2021 Etkinliklerinin Değerli Katılımcıları. “İnsanlığın dokuz değeri” dünyasına hoş geldiniz! 2020 “Dostluk için Futbol e-Dünya Şampiyonası”na katılmak benim için büyük bir onur ve sevinç kaynağı oldu. Burası dostluğun, barışın ve futbol coşkusunun yaşanacağı ideal bir ortam. Sizlere 2021 maçlarında başarılar ve iyi eğlenceler diliyorum. Keyfini çıkarın! “ 

Dostluk için Futbol hakkında

F4F, 2013’ten beri düzenlenmektedir. Proje, Gazprom tarafından organize edilmekte ve UEFF, FIFA ve BM tarafından da desteklenmektedir. Son sekiz sezonda 211 ülkenin farklı bölgelerinden yaklaşık 15.000 çocuk ve genç bu programa katılmıştır. 2020 yılının Dostluk için Futbol maçları da salgın nedeniyle yine F4F için özel olarak geliştirilen “Dostluk için Futbol (F4F) Dünyası”nın çok oyunculu simülatörü üzerinden oynanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here