Dünya Pickleball Günü İstanbul EtkinliğMarmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü’nde Gerçekleşti

Rekreatif spor branşı Pickleball sporseverlerle buluştu!

(13 Ekim 2021 – İstanbul) –Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-1) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen; Padel İstanbul Spor Kulübü Derneği koordinasyonunda; Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Beykoz Belediyesi, Türkiye Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği, Pickleball Turkey ve Dünya Pickleball Federasyonu (WPF) işbirliği içinde“Dünya Pickleball Günü İstanbul Etkinliği”; 10 Ekim 2021 Pazar günü Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü’ nde gerçekleşti. 

İstanbul’da ilk kez ve tüm sporseverlere açık olarak gerçekleştirilen bu organizasyona ilgi büyük oldu. Beykoz’da sporunun gelişimi için bir çok projeye destek olan; Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kızılet ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr.Mehmet Yorulmazlar evsahipliğinde Anadolu Hisarı kampüsünde gerçekleşen Beykoz Kulüpler Birliği (BİSK) toplantısında yer alan BİSK temsilcilileri de Dünya Pickleball Günü İstanbul Etkinliği’nde Pickleballoynayarak etkinliğe katkı verdiler. 

Prof. Dr. Ali Kızılet “Marmara Üniversitesi ailesi olarak ilk kez düzenlenen Pickleball etkinliğinin akademik anlamda destekçisi olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu projeye destek olan tüm organizasyon paydaşlarına, akademisyenlere, gönüllü öğrencilerimize ve bilhassa değerli katılımlarıyla bu güzel günü taçlandıran sporseverlere teşekkür ederiz. Bu tür rekreatif etkinlikler yeni spor dallarının sporseverlerle buluşmasına vesile olarak, toplum sağlığına katkı sağlamaktadır” diyerek tüm katılımcılara şükranlarını sundu.

Birçok akademisyenin, öğrencinin ve Beykoz halkının ilgi gösterdiği etkinliğin en kısa sürede tekrarlanması ve bu branşın daha geniş kitlelerle buluşturulmasıplanlanmaktadır.

###

Dünya Pickleball Günü İstanbul Etkinliği ile ilgili detaylı bilgiye sosyal medya adresimizden ulaşabilirsiniz. 

Instagram Adresimiz; https://www.instagram.com/pickleballturkey/

Sorularınız için bize padelistanbul@gmail.com e-mail adresinden ulaşabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here