Galatasaray Basketbol Şube Sorumlusu Can Topsakal, Ergin Ataman ile iki yıllık anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Topsakal, “Galatasaray her zaman şampiyonluğa oynayan bir takımdır. Bu sezon biraz kemerleri sıkacağız, ancak yine de hedefimiz zirve olacak.” dedi.

Gelecek sezon için 6-7 milyon dolarlık bir bütçelerinin olacağının altını çizen Topsakal, “İsim sponsorluğu için de Odeabank ile görüşmelerimizde sona yaklaştık. İnşallah iki hafta içinde resmi imzayı atacağız” dedi.

Can Topsakal, hedeflerinde kesinlikle küçülme olmadığını söylerken gelecek sezon yeniden şampiyonluk yarışı içinde olacaklarını vurguladı.

Ergin Ataman da twitter hesabından fotoğraflı bir paylaşımda bulunarak “Yola devam, hedef aynı” mesajını gönderdi.

Ataman, Galatasaray ile devam etme kararından dolayı mutluluk duyduğunu vurgulayarak, “Galatasaray’da hedefler bitmez. Yeniden zirveye, şampiyonluğa aday bir takım oluşturacağız. İyi bir sponsor ve daha rasyonel bir bütçeyle hareket edeceğiz” dedi.

Ataman, yıllık ücretinde indirime gittiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Geçmiş yıllarda aldığımdan daha düşük bir ücrete ‘evet’ dedim. Yıllık 800 bin euro olan ücretimi 500 bin euro’ya indirdim. Bunu da Galatasaray için yaptım, her şey para değil. Taraftarının bana olan sevgisi ve yeni yönetimin de yaklaşımı bu kararı almamda etkili oldu. Bu sürede hiçbir kulüple de görüşmedim. Galatasaray için böyle bir jest yaptım. Benim sıkıntım projenin bir yıl olmasıyla alakalıydı. İsteğim 2 yıl olması yönündeydi. Şimdi 2 yıllık projeyle yeniden şampiyonluk kürsüsüne çıkacak bir takım kurmaya çalışacağız.”

Tecrübeli başantrenör, sözleşmesi devam eden tek oyuncularının Sinan Güler olduğunu belirterek, “Opsiyonu olan birkaç oyuncumuz da var. Transfer çalışmalarına başlayacağız. Kafamızda şampiyonluk adayı bir takımın planı var” diye konuştu.(ntvspor)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here