Eskişehirspor’da son dönemlerde yaşadığı problemle adından söz ettiren Erkan Zengin, İsveç basınına konuştu ve Ocak ayı dönemi için dikkat çeken sözler sarf etti. Zengin, Spor Toto Süper Lig ekibi Aytemiz Alanyaspor’a gerçekleşmeyen transfer sürecini anlattı. Futbolcu, Eskişehirspor’a sıcak bakmadığının da altını çizdi.

Erkan Zengin yaptığı açıklamada, ”Neyi nasıl yapacağımız konusunda müzakereler ettik. Alanyaspor ile transfer için mutabık kaldık ve oraya gitmeye karar verdik. Ancak; transfer döneminin kapanmasına iki saat kala oraya gitmeme izin vermeyeceklerdi. Buradan ayrılmam gerekiyor” diyerek yaşadığı hayal kırıklığını anlattı.

Eskişehirspor ile 31 Mayıs 2019 tarihine kadar süren bir sözleşmesi olduğunu ifade eden Erkan Zengin, “Sözleşmemin bitmesine yaklaşık 1,5 sene kaldı. O yüzden halen Eskişehirspor’un oyuncusuyum. Eskişehirspor’da oynamak en son seçenek. Burada oynamayacağım. Bu nedenle İsveç’e bir dönüş olabilir.” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Erkan Zengin’in, eski takımı Hammarby ekibine transfer olup olmayacağı konusuna ise, ”Hammarby Spor Direktörü Jesper Jansson ile hiç görüşmedim. Neler olacağnı göreceğiz. Benim de hesaba kattığımbir ailem var.  Transfer dönemi kapandı. Bu yüzden ABD veya İsveç gibi yerlere gitmek zorundayım. Eve dönebilirim, göreceğiz.” açıklamasını yaptı.

(Ajansspor)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here