Paylaş

80. AIPS Kongresi Güney Kore’de yapıldı.

Dünya yönetiminde yer alan Esat Yılmaer, kongrede yeniden 1.Başkan Yardımcısı görevine getirilirken, Avrupa Spor Yazarları Birliği AIPS Europe’un seçimlerinde Murat Ağca da tekrar saymanlığa getirildi. Her iki gazeteci de 2021 yılına kadar 4 yıl boyunca dünya ve Avrupa’da önemli görevler almaya devam edecekler.

Esat Yılmaer Kimdir?


1956 İstanbul doğumu olan Yılmaer, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra gazeteciliğe 1974 yılında Türk Haber Ajansı’nda başladı. 1979’da Hürriyet Gazetesi’ne geçen Yılmaer, burada spor muhabiri, basketbol yazarı ve spor müdürü olarak görev yaptı. Son 10 yılı spor müdürü olmak üzere geçirdiği Hürriyet Gazetesi’nden 2010 yılında ayrılan Yılmaer, şu anda Karar gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor.

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği, Dış İlişkileri Sekreterliği, Başkan Vekilliği ve 2006–2012 yılları arasında da başkanlık yapan Yılmaer, ayrıca, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulunurken, son 10 yıldır da Dünya Spor Yazarlığı Birliği Başkan Vekilliği görevini sürdürüyor.

Meslek yaşamı boyunca bir çok ödül kazanan Esat Yılmaer, 2010 yılında ülkemizde düzenlenen FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’nda medya direktörlüğü görevinde bulundu.

Evli ve bir çocuk babası olan Esat Yılmar, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here