Basketbol Federasyonu, 48 yıldır spor medyasının içinde yer alan duayen gazeteci Fehmi Özgüler’i unutmadı. Futbolmedya.com yazarı da olan Özgüler duygularını şöyle kaleme aldı:

1971 Yılından beri sporun içersindeyim. Çok güzel günlerimin olduğunu söyleyebilirim. O güzel ve anlamlı günlerimden birini bugün yaşadığım için çok mutluyum.

Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun Abdi İpekçi Spor Salonu Anısı’na hazırladığı plaketine bugün kavuştuğumda inanın gözlerimden sevinç yaşları damladı. Bugüne dek çok önemli ödüller aldım, bu ödülünün bende apayrı bir yeri olacak. Bu güzel ödülü TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun yerine Medya İletişim Direktörü Barış Kuyucu takdim etti. Türkoğlu ve Kuyucu’ya teşekkür ediyorum. Ödül ile birlikte TFF Başkanı Hidayet Türkoğlu, bizlere hitaben bir de mektup göndermiş. Mektubu aynen aktarıyorum:

1989 yılında hizmete girdikten sonra 30 yıl boyunda ev sahipliği yaptığı organizasyon ve müsabakalarda unutulmaz anlar yaşatan Abdi İpekçi Spor Salonu, yerini Türk basketboluna üst seviyede hizmet verecek Basketbol Gelişim Merkezi’ne bırakmanın heyacanını yaşıyor.
Nice önemli zafer ve organizasyonların hatıralarını yaşıyan Abdi İpekçi Spor Salonu ruhunun simgesi olan bu parkeleri, sizler için ölümsüzleştirdik.
Yeni yılda yeni hayaller kurarken eski güzel hatıralardan ilham almanıza vesile olması dileğiyle

Hidayet Türkoğlu
Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here