Final serisi ikinci maçında oynanan Anadolu Efes – Fenerbahçe Beko müsabakasında bitime 3 dakika 27 saniye kala Chris Singleton ile Melih Mahmutoğlu arasında kavga çıktı. Chris Singleton ile Melih Mahmutoğlu karşılıklı olarak diskalifiye edildi.

Fenerbahçe’nin basketbol sorumlu yöneticisi Sertaç Komsuoğlu,  Anadolu Efes’e 95-73 yenildikleri fnhal maçının ikinci maçı  sonrası çok sert açıklamalarda bulundu.

Komsuoğlu, Anadolu Efes’e bir lafları olmadığını belirterek “Sezon boyunca yaşadığımız filmin bir kopyasını gördük. Biz burada şampiyon kim olur onun tartışmasını yapmıyoruz. Sezonun ilk gününden bu yana yaşananları da konuşmamızda fayda var. Rakibi şampiyon yapmak istiyorlarsa söylesinler, strese girmeyelim. Oyuncularımız ağır tahrik altına alınıyor. Melih Mahmutoğlu Milli takımın kaptanı. Saygıyı hak ediyor. Hakemlerin başındaki kişi denizden ayaklarını çıkarsın” diye konuştu.

Türkiye Ligi’nde gençlerle oynarız’

ING Baskebol Ligi’ne genç takımla çıkmadıklarını söyleyen Komsuoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Basketbolun kalitesi diyoruz. Bu kadar yatırım yapıyorsak, bizi ciddiye alacaklar. Almıyorlarsa, biz de nasıl aldıracağımızı arkadaşlara anlatırız. Deli yatırımlar yapıyoruz, gelecek sene daha da büyük yatırımlar yapacağız. Bu iş böyle yürüyecek diyorsanız, yatırımımızı Avrupa’ya yapalım; Türkiye’ye değil.”

‘Hakemler Vesely’yi atmaya uğraşıyor’

Fenerbahçe yöneticisi, Jan Vesely’i oyundan atmak için hakemlerin uğraş verdiğini vurguladı. Komsuoglu “Vesely atılıyor ama Vesely’i atmak için çok güzel uğraşlar var. Ağzını açsa teknik faul yiyor. İsim isim vermeyeyim, bütün takımların yöneticileri değerli ve dostumuz, sevdiğimiz insanlar. Bugün TBF yetkilileri de buradaydı. Onlar şunu diyeceklerdir, ‘Siz Fenerbahçe’siniz, bu kadar yatırım yapıyorsunuz, bu kadar kötü oynanmaz’ diyeceklerdir. Bunu diyorlar. Onların bunu demeye hakkı yok. Onlar hakkaniyetli şekilde oynanmasına bakacak” dedi.

‘Biz kafamıza kask takmayız, maçtan çekilmeyiz’

Sertaç Komsuoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Burası Fenerbahçe, biz kafamıza kask takıp maçtan çekilmeyiz, öyle bir korkumuz da yok. 3. maçı da oynarız, yeneriz ya da yeniliriz. Seride kötüyüz, saklanalım, kafaya kasket takalım demeyiz. Pazartesi günü maçı oynayacağız ama bu işin tadı kaçtı” ifadesi kullanan Fenerbahçe yöneticisi Komsuoğlu sözlerini şöyle bitirdi: “Bugün oyuncularımız tahrik edildi. Oyuncularımıza çalınanlar, karşı tarafa çalınmadı. Buraya geldi. Oyun 5-10 dakika durdu. Netflix’ten film seyretmiyoruz. Hayırlısı olsun. Bu şekilde devam edecekse, biz de yatırımımızı EuroLeague’e yapalım.”

Komsuoğlu’nun hedefinde Recep Ankaralı var

Komsuoğlu’nun  konuşmasında isim vermeden TBL Merkez Hakem Komitesi Başkanı Recep Ankaralı’ya yüklendi. Fenerbahçe yöneticisi, hakemlerin finalin iki maçında da Jan Vesely’i iki teknik faulle oyundan atmasının masumane görmediklerini ima etti. Komsuoglu,  Ankaralı’nın final maçlarını seyretmek yerine tatil bölgesinde bulunduğunu vurgulamak için “Hakemlerin başındaki kişi denizden ayaklarını çıkarsın” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here