Fenerbahçe Beko‘dakoç Zeljko Obradovic‘in korona virüsü salgını sonrası Türkiye’ye dönüp dönmeyeceği merak konusuydu. Akşam’ın haberine göre Obradovic, Sarı- Lacivertli kulübün yaptığı teklife sıcak bakıyor.

Sarı-lacivertli yönetim, Zeljko Obradovic’e sezon ortasında 1 milyon 650 bin Dolar teklif yaptı. Bu teklifte, 30 milyon Euro olan takımın bütçesinin 15 milyon Euro’ya indirileceği de Obrodovic’e belirtildi.

Obradoviç, Fenerbahçe‘den yıllık 3 milyon euro garanti ücret kazanıyordu. Sözleşmesinde şampiyonluk bonusları da bulunuyordu. Örneğin tecrübeli isim, 2016-2017 sezonunda Fenerbahçe Beko’nun hem lig hem de Euroleague’de şampiyon olduğu dönemde 5 milyon 250 bin euro almıştı.

TAKIMDA KALMA KARARI VERDİ

O dönemde Barcelona’nın markajında olan Sırp çalıştırıcı, yönetimden gelen bu teklife olumlu ya da olumsuz bir yanıt vermedi. Zeljko Obradovic, yaşanan koronavirüs pandemisi sonrası ise son kararını verdi. Fenerbahçe Beko’yu zor durumda bırakmak istemeyen başarılı koç, takımda kalma kararını yakın çevresi ve menajeri ile paylaştı.

Yönetimin kendisiyle temasa geçmesini bekleyen tecrübeli çalıştırıcı, ülkesi Sırbistan’da olmasına rağmen takımının durumunu çok yakından takip ediyor. Yapılacak olan görüşmelerde orta yolun bulunarak imzaların atılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here