Spor basınının usta kalemi Aybars Hünalp, Anadolu Efes- Fenerbahçe serisini ve Big Boys yarışını yazdı:

FENERBAHÇE -EFES NE OLUR?

Tahincioğlu Basketbol Ligi’nde final serisi tüm heyecanıyla sürüyor.Finalin nasıl geleşeceğini Anadolu Efes Pilsen’in unutulmaz menejeri Engin Özerhun’a sordum. Bakın Özerhun neler söyledi:

“Anadolu Efes ile Fenerbahçe kıyasıya bir şampiyonluk mücadelesine girdiler. Serinin ikinci maçında muazzam bir çekişme ve heyecan biz basketbolseverleri çok mutlu etti. Bu mücadeleden kim önde çıkar, kim kupayı evine götürür kestirmek çok mümkün değil. Anadolu Efes’in avantajı yabancı oyuncularını rotasyona sokarak, onları dinlendirerek oynayabilmesi; yani iki gün önce oynayan yabancı oyuncusunun yerine, dinlenmiş yabancı oyuncusuna yer verebilmesi. Fenerbahçe ise bu lükse sahip değil, çünkü Vesely, Datome ve Green sakat; bu isimler rotasyonda yer alamıyor. Ancak bu oyuncular için küçük bir parantez açalım, belki ileriki maçlarda en az biri sahaya çıkarsa şaşırmayalım. Bu, biraz bu dezavantajı hafifletebilir Fenerbahçe için. Sarı lacivertlilerin avantajı işe Anadolu Efes’ e göre Türk oyuncularının deneyiminin çok daha fazla olması. Bu iki olgu takımlara dengeyi getiriyor. İki takım da çok kaliteli coach tarafından yönetiyor. Kısacası iki takımın da eşit olduğunu düşünüyorum.”

Bizlere kalan ise, bu zevkli seriyi son ana kadar izlemek ve keyif almak olacak.

BİG BOYS HAYDİ YARIŞA

İstanbullular yaklaşan yerel seçim heyecanını tartışa dursun, haftasonu esas heyecan Kemer’deki “Big boys” yarışında olacak. Bizim Sky360 ‘daki eski genel müdürümüz Tolga Alişoğlu davetini göndermiş. Büyümesine rağmen çocukluk heyecanı içinde kalan herkesi bu yarışlara davet ediyor. Bizden söylemesi diyerek alkışlarımızı Tolga Alişoğlu ve dinamik ekibine gönderiyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here