Fenerbahçe, Fernandao ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. Fenerbahçe forması altında gol kralı olup, kupalar kaldırmak istediğini belirten Jose Fernandao, kendisine duyulan güven için de herkese teşekkür etti.
Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Başak, Sportif Direktörümüz Giuliano Terraneo ile İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya’nın katıldığı törende konuşan Fernandao şunları söyledi:
“Kariyerimin en iyi seçimini yaptım. Takımın sahip olduğu mantaliteye uygun hareket edeceğim. Takımımla birlikte kupalar kazanmayı hedefliyorum. Bana duyulan güven için teşekkür ediyorum ve burada olduğum için son derece mutlu ve motiveyim. Bu takım için elimden gelenin en iyisini yapmaya ve her zaman takıma yardımcı olmaya çalışacağım.
“Fenerbahçe’ye gelme kararımı ailemle aldım. En doğru kararın Fenerbahçe olduğuna inandık. Adapte olduğum ülkede oymak istedim. Başka takımlardan da teklif vardı. Buranın en doğru tercih olduğuna inandık. Bana duyulan güven için teşekkürler. Mümkün olan en çok golü atmak istiyorum ve bir önceki sezonun üstüne çıkmak istiyorum.”

f9_45580_536479

Giuliano Terraneo: “Transfer çalışmalarımız sürüyor”
Transfer çalışmaları ilgili soruya yanıt veren Sportif Direktörümüz Giuliano Terraneo, “Bir çok kulvarda boy göstermemiz gerekiyor. Bu yüzden de kulübün hedeflerine uygun bir şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz. Hedef, her bölgede oyuncuların kendi aralarında mücadele yaratmak. Forvet hattında bir oyuncu almak için daha çalışıyoruz. Rekabet yaratmak için çalışmalarımız sürüyor. İsim konusunda bir şey söylemiyorum. Hedefimizde bir isim olmasına rağmen birçok oyuncuyla görüşüyoruz” ifadelerini kullandı.
Sportif Direktörü Terraneo imza töreninde yaptığı açıklamada Fernandao ile bir iddiaya girdiğini Brezilyalı yıldızın sezonu geçen sezon attığından en az iki gol daha fazla atarak noktamalası gerektiğini belirtti.

Jose Fernandao: “Dünya’nın en büyük kulüplerinde birine geldim”
Futbola başlangıç hikayesine değinen Jose Fernandao, “Futbola geç başladım ve başlamam da şanstı. Zorluklarla da karşılaştım, ancak inancım ve çabam sonunda istediğim yerlere geldim. Dünya’nın en büyük kulüplerinde birine geldim. Burada olmaktan dolayı büyük gurur duyuyorum” dedi.

Jose Fernandao: “Gol kralı ve şampiyon olmak istiyorum”
Geçen yıl Bursaspor’da kendisine yardımcı olan Şenol Güneş’e teşekkür eden Brezilyalı oyuncu, futbolda eksiklerin bitmediğini ancak kendisini geliştirmek ve üzerine koymak için her antrenmanda çalıştığını belirtti. “Geçen yıl ki başarımın üstüne çıkmaya çalışacağım” diyen Fernandao, “Burada gol kralı ve şampiyon olmak istiyorum. Takıma katkı vermeye çalışacağım” diye konuştu.

f538_45580_5364991

TERRANEO: EMRE’Yİ İNTER’E BEN TRANSFER ETTİM

Emre Belözoğlu ile yeni sözleşme imzanalacak mı sorusuna “Emre’yi Inter’e transfer eden benim. Türkiye’yle ilk bağlantım Emre’yi transfer etmek için olmuştu ve şu anda burada çalışıyorum. Sadece Emre’yi konuşmak sözleşmesi sona eren diğer isimlere haksızlık. Hayat devam ediyor” yanıtı veren Terraneo, Emre ile yeni sözleşme imzalanmayacağının sinyallerini verdi. İmza töreninden kısa bir süre sonra da Fenerbahçe Kulübü, Emre’ye hizmetleri için bir teşekkür mektubu yayınlayarak bir dönemi resmen sonlandırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here