Brezilya’nın en tanınmış kulüplerinden Flamengo Kulübü, şok bir haberle sarsıldı. Kulübün antrenmanlarını yaptığı tesislerde yangın çıktı.

Brezilya’nın köklü takımlarından Flamengo’nun Rio De Janerio’da yer alan kulüp tesislerinde yangın çıktı. Skor’un haberine göre yangında 10 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.

Gerçekleşen yangında hayatını kaybeden 10 kişiden çoğunun, yaşları 14 ile 17 arasında değişen Flamengo genç takımı oyuncuları olduğu öğrenildi. Yangında 4 altyapı futbolcusu, 2 test için gelen futbolcu ve 4 kulüp çalışanı yaşamını yitirdi. Yangın nedeniyle yaralanan üç çocuğun ise hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Çocuklardan birinin durumunun ağır olduğu bilgisine ulaşıldı.

Ninho de Urubu Tesisleri’ndeki yangının çıkış nedeni henüz bilinmiyor. Yangının, oyuncular yatakhanede uyurken çıktığı belirtiliyor. Tesislerde, Flamengo’nun 14-17 yaş grubu takımında oynayan gençler çalışma yapıyor.

Yerel basın, İtfaiye Sorumlusu Douglas Henaut’un “Yangın, Flamengo takımının genç takımında oynayan çocukların uyuduğu sırada çıktı. Çıkış nedenini henüz bilmiyoruz ancak araştırmalarımız sürüyor” sözlerine yer verdi. Brezilya basını, yangının saat 7:20 itibarıyla kontrol altına alındığını ve hayatını kaybedenlerin kim olduğuna dair resmi bir bilginin henüz paylaşılmadığını duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here