Galatasaray prensip anlaşmasına vardığı Eren Derdiyok ile 3 yıllık ön protokol imzaladı. Ancak golcü oyuncu, İstanbul’da olmadığı için resmi sözleşmenin cuma günü Türk Telekom Arena’da imzalanması bekleniyor.

Galatasaray Yönetimi, Eren Derdiyok’un transferi için Kasımpaşa kulübü ile kesin anlaşmaya vardı.

Yapılan anlaşmada, Eren’e karşılık transferde takas futbolcu verilmeyecek ve Sarı-Kırmızılılar sadece 4 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek golcü futbolcuyu renklerine katacak.

RESMİ İMZA CUMA GÜNÜ

Taraflar resmi anlaşmayı sağlarken Sarı-Kırmızılılar golcü futbolcu ile 3 yıllık ön protokol imzaladı. İsviçre asıllı Türk futbolcu İstanbul’da olmadığı için resmi sözleşmenin cuma günü Türk Telekom Arena’da imzanaması bekleniyor. Öte yandan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile Kasımpaşa Kulübü Başkanı Turgay Ciner’in transfer için özel olarak görüştükleri öğrenildi.

UMUT VE DONK PAKETİ

Galatasaray ile Kasımpaşa arasındaki transfer diyaloğu sadece Eren ile kısıtlı kalmayacak. Kasımpaşa, Sarı-Kırmızılı kulüpten Umut Bulut ve Ryan Donk’un transferini gerçekleştirecek.

Ancak bu transfer, Eren Derdiyok’un transferine karşılık takas olmayıp, ayrı bir paket olarak pazarlığı yapıldıktan sonra sonuçlandırılacak.

(Karar)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here