Arsenal ile olan küçük pürüzleri de gideren Galatasaraylı kurmaylar yıldız oyuncunun transferinde mutlu sona ulaştı. Antalya Kemer’de ailesiyle tatil yapan Podolski’nin yarın sabah saatlerinde İstanbul’a geleceği açıklandı.
Galatasaray, Podolski hakkında KAP’a bildirimde bulundu;
“Arsenal FC ile Lukas Josef Podolski’nin transferi için resmi görüşmelere başlanmış olup oyuncu yarın sabah İstanbul’a gelip ardından sponsor hastanemiz Liv Hospital’da sağlık kontrolünden geçecektir. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir.”
Podolski için saat 16:00’da Florya Metin Oktay Tesisleri’nde imza töreni düzenleneceği belirtildi.

Galatasaraylı taraftarlar karşılayacak
Galatasaray’ın taraftar grubu ultrAslan ise twitter hesabından yaptığı açıklamada saat 09:00’da Podolski’yi karşılamak üzere taraftarları Sabiha Gökçen’e davet etti.

Götz ve Daum, Podolski transferini yorumladı
Falko Götz ve Christoph Daum, Galatasaray’ın Podolski’yi transfer etme çabasını yorumladı.
Saarbrücken’de teknik direktörlük yapan Falko Götz, “Lukas Galatasaray’a damgasını vuracak, buna eminim” dedi. Deneyimli oyuncunun İstanbul’da sadece futbol oynamayacağını söyleyen Götz, “Lukas’ın dışa dönük ve pozitif yapısı İstanbul’a alışmasına çok yardımcı olacak. Taraftarlar onu çok sevecek” diye konuştu. Türkiye’de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor’u çalıştıran Alman teknik adam Christoph Daum da Götz’le ilgili olarak, “Eminim Lukas, İstanbul’da kendini evinde gibi hissedecektir. Tıpkı Köln’de olduğu gibi. Münih ve Londra’da bu ortamı bulamamıştı” şeklinde görüş bildirdi.
Daha önce Welt gazetesine röportaj veren Alman Milli Takımın’nın teknik direktörü Löw, “Podolski’nin daha çok oynamasını istiyorum. Sezonda en az 30-40 maç oynamalı. Sezonda birkaç maç oynamaya devam ederse EURO 2016’da bize yardımcı olamaz” diyerek oyuncusuna adeta daha fazla forma giyebileceği bir takımda oynaması adına hedef göstermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here