Galatasaray’da 4’üncü Fatih Terim dönemi kağıt üzerinde bugün resmen sona erdi. Süper Lig’de son maç oynandıktan sonra futbolculara 6 günlük serbest zaman tanıyan Terim, resmi olarak Galatasaray hocası olduğu için yükümlülüklerini sürdürdü. 

M.United-Villarreal finalinin sonucunu bekledi 

Bu dinlenme süresinin ardından Manchester United – Villarreal müsabakası da göz önünde bulundurularak iki farklı ve detaylı program hazırlayan Terim, önce bireysel antrenmanları mail ve whatsapp grupları üzerinden öğrencilerine ulaştırdı.

İki gün Florya’da mesai

Resmi görev süresi sona ermeden takımı ve oyuncuları mağdur etmemek için Florya’ya gelen Fatih Terim, tüm durum değerlendirmesini ve izlenmesi gereken yol haritasını çıkardı. Avrupa Ligi’ni Villarreal’in kazanması sebebiyle Şampiyonlar Ligi ön eleme maçını Temmuz ortasında oynayacak Galatasaray’da Fatih Terim, top başı tarihi olarak 14 Haziran’ı belirledi. 

5 haftalık hazırlık planladı

En az 5 haftalık hazırlık süreci olması gerektiği şerhini düşen tecrübeli teknik adam, yerine biri gelse de gelmese de bu tarihte takımın toplanmasının doğru olacağı notunu ekledi. Raporunu masasına koyan ve yerine gelecek görevlilere bırakan Terim, odasından ayrıldı. 

Galatasaray yönetiminin ise 1-19 Haziran tarihleri arasından nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Galatasaray 2. ön elemeden başlayacak 

Bilindiği gibi UEFA Avrupa Ligi’ni Villarreal’in kazanmasıyla Galatasaray sezonu 2 hafta erken açmak zorunda kalacak. Şampiyonlar Ligi’ne 2. ön eleme turundan katılacak sarı-kırmızılılar ilk maçını 20-21 Temmuz tarihlerinde oynayacak. (Ajansspor)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here