Spor foto muhabirliğinin önemli isimlerinden, usta gazeteci Engin Biçer, Futbolmedya Youtube kanalının konuğu oldu. Uzun yıllar Galatasaray’ı takip eden Biçer, ilginç tespitlerde bulundu:

”Galatasaray’da, Ali Tanrıyar’dan bu yana tüm başkanları şahsen tanırım. Mustafa Cengiz içlerinde en akıllı ve beceriklilerinden ancak yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle bırakmalı. Rahmetli Özhan Canaydın hastaydı ve üyelerden son bir kez oy istemişti, ben de salondaydım, donmuş kalmıştım. Cengiz iki büyük ameliyat geçirdi. Bundan sonra istekli ve genç bir ekibe bırakılmalı yönetim çünkü Galatasaray’da ciddi bir yönetim boşluğu oluştu. Onyekuru, Işıl Alben hep bu yönetimdeki boşluktan kaynaklandı.

“Galatasaray’ı şampiyon yapmayacakları belliydi. Geçen sene üçlü ittifak bu kararı aldı ve uyguladı. Üç hakemin emekli edilmesi herkese verilen mesajdı. Zorlu görüşmesinin ortaya çıkması ile Fenerbahçe’nin de önü kesildi ve meydan Başakşehir ile Trabzonspor’a kaldı.

”Galatasaray Diagne’yi kullanmayarak büyük fırsatı kaçırdı. Diagne en az 30 gol atardı, 40’ı bile zorlardı. Bu da şampiyonluk demektir. Galatasaray burada çok büyük bir tercih hatası yaptı, yaşlı ve işi bitmiş Falcao ile sezona başladı.

“Emre Akbaba, Fenerbahçe 750 bin euro daha fazla vermesine karşın Galatasaraylı olduğu için Galatasaray’a geldi. Galatasaray onu kaptan yapmalı, Fatih Terim Emre’yi takımın kalbi yapmalı, ısrar etmeli. Bu sezon bir maça Lemina kaptan çıktı. Emre varken başka biri kaptan olamza, yabancı hiç olmaz. Hagi olmadı, bu takımda Hagi bile kaptan yapılmadı…”

Engin Biçer’le yapılan söyleşinin tam hali Futbolmedya Youtube kanalımızdadır👇

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here