Morutan Pisa’da

Galatasaray, Olimpiu Morutan’ı Serie B takımlarından Pisa’ya 150 bin € kiralama ve 5.5 milyon € zorunlu şartlı satın alma opsiyonu ile kiraladı.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:
Profesyonel futbolcumuz Olimpiu Vasile Moruţan’ın geçici transferi konusunda İtalya kulüplerinden Pisa Sporting Club ile anlaşmaya varıldığı Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirildi.

Galatasaray Sportif A.Ş., konu ile ilgili KAP’a şu açıklamayı yaptı:

“Profesyonel futbolcumuz Olimpiu Vasile Moruţan’ın geçici transferi konusunda Pisa Sporting Club S.r.l. ile anlaşmaya varılmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre Pisa Sporting Club S.r.l., şirketimize 150.000 Euro geçici transfer bedeli ödeyecektir.

Pisa Sporting Club S.r.l. 31 Mayıs 2023 tarihine kadar opsiyon hakkını kullanması halinde futbolcuyu 5.500.000 Euro transfer bedeli karşılığında kesin olarak transfer etme hakkına sahiptir.

Ayrıca yapılan anlaşma gereği futbolcunun en az 25 maçta 45 dakika oynaması ve Pisa Sporting Club S.r.l’nin İtalya Seri A Ligi’ne çıkması durumunda kesin satın alma şartı 5.500.000 Euro transfer bedeli ile gerçekleşecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Önceki İçerikGalatasaray, Berkan’ı ekstra yormayacağı bir oyun planına geçerse kazanır! Ege Toros’tan Galatasaray’a farklı bir bakış…
Sonraki İçerikABD- Rusya arasında Griner krizi! Basketbolcuya verilen 9 yıl hapis cezası Biden’ı kızdırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz