Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, ara transfer döneminde yapılan transferlerin imza töreninde açıklamalarda bulundu.  

Başkan Cengiz; Onyekuru, DeAndre Yedlin, Mostafa Mohamed, Gedson Fernandes için düzenlenen törende şu açıklamaları yaptı:

“En zor bölüm yine bende. Allah utandırmasın, nokta transferler yaptık. Limitler içinde kalmaya özen gösterdik.Çifte sözleşme yapmadan imza attık. Bu transferlerimize tek tek teşekkür ediyorum. Onyekuru, Türkiye ve Avrupa’dan teklifler aldı. Mohamed yine öyle. Yedlin’e de Gedson’a da teşekkür ediyorum. Futbolcu köle değildir. Ahlaksız teklifler vererek alabileceğiniz oyuncular başka. Futbolcu dediğin karakterlidir. Ben kendi futbolcularımızla ilgili konuşuyorum. Ben bu oyuncuların yüksek karakterine teşekkür ediyorum. Galatasaray’ı seçtiler. Dünyanın en büyük camialarından biri olan Galatasaray’ı seçtiler. Tek tek teşekkür ediyorum.”

Henry Onyekuru, Merhaba! Başkanıma ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Tekrar evime dönmek inanılmaz bir duygu. Taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum. Buraya ne zaman gelsem kendimi mutlu hissediyorum. Umarım başarılarımız devam eder ve Mayıs ayında şampiyonluk yaşarız.” ifadelerini kullandı.

Yedlin, “Galatasaray gibi bir camiada oynayacağım için çok mutluyum. Onurlu ve gururluyorum. Başkanımıza, yönetime, hocalarımıza ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben ABD’de bulunduğum dönemde zaten Galatasaray’ı biliyordum. Bu güzel camiada yer alacağım. İnşallah şampiyonluk yaşarız.” diye konuştu.

Mostafa Mohamed, “Herkese hoş geldiniz. Galatasaray’ı ikinci bir ailem gibi hissediyorum. Duygularım bu yönde. Mutluyum. Golü ilk attığımda çok mutlu oldum. Herkese çok teşekkür ediyorum. Galatasaray beni çok iyi karşıladı. Ayrıca sayın başkanımız Mustafa Cengiz, Abdurrahim Albayrak ve hocamız Fatih Terim’e çok teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı. 

Mohamed’in sözlerine Cengiz, “Mısır ile de diğer ülkelerle de dostuz. Diğer oyuncularımız yanlış anlamasın. Halklar arasındaki dostluğa katkılar yapıyoruz.” cevabını verdi.

Gedson Fernandes, “Galatasaray tanıdığım bir camia. Galatasaray’a karşı oynamıştım. İnanılmaz bir Galatasaray taraftarı vardı. İnşallah pandemi bir an önce biter ve taraftarlarımızın önünde oynarım. Beni burada en iyi şekilde karşılayan herkese teşekkür ederim. Galatasaray taraftarları da bize destek verdi. Ben de bu takımın önemli bir parçası olmak istiyorum. Umarım Mayıs ayında şampiyonluk yaşarım.”şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here