Galatasaray’ın eski sportif direktörü Cenk Ergün, sarı kırmızılıların Banega transferiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.
Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Ergün, “Kulüplerinin yetkilileri her zaman olanı söylemezler. Olanı olmuyormuş gibi de lanse edebilirler. Amaçları kulübün çıkarlarını maksimize etmektir. Dolayısıyla Sevilla sportif direktörü Monchi, Banega konusunda bu şekilde davranıyor. Sevilla’nın çıkarlarını Banega transferinde en üst düzeye çıkarmak istiyor. Benim de aldığım haberlerde kuvvetli bir temasın olduğu, Banega’nın da bu transferi istediği ve kabul ettiği yönünde… Anladığım kadarıyla Sevilla, bir oyun kuruyor. Dolayısıyla Galatasaray, Sevilla’ya para ödemesi gerekiyor; bunun için de oyuncu satmalı. Asıl kritik nokta bu; gitmesi muhtemel oyuncuların satışı… Diagne’nin satışı birinci öncelik. Bu gerçekleşemezse ikinci, üçüncü hamleler devreye girer. Şampiyonlar Ligi hedefi nedeniyle Feghouli ve Belhan’danın transferde, gönderilecekler listesinde  birinci sırada olduklarına inanmıyorum” dedi.
FERNANDO, SEVILLA’YA GİDEBİLİR 
Galatasaraylı Fernando’nun Sevilla’ya gitme ihtimali olduğunu belirten Cenk Ergün, “Ben inanıyorum. Banega transferinde bu formül devreye girerse, Fernando bunu kabul edecektir. Fernando’nun Sevilla’ya gitme olasılığı var, İspanya’dan bunu duydum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here