SERKAN HACIOGLU

Gloria Sports Arena’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen turnuvada Potanın devleri kıyasıya mücadele etti.  Gloria Cup 2019 Basketbol- Turnuvası’nın şampiyonu CSKA Moskova oldu.

 

Kulüp takımlarının lige hazırlık sürecinde çok önemli bir yere sahip olan Gloria Cup Basketbol Turnuvası, üç ülkeden altı takımın katılımıyla iki grup halinde gerçekleştirildi. Turnuvada, EuroLeague temsilcileri Anadolu Efes (Türkiye), CSKA Moskova (Rusya), Zalgiris Kaunas (Litvanya), Champions League temsilcisi Teksüt Bandırma ve  Eurocup temsilcileri Tofaş (Türkiye) ve Galatasaray Doğa Sigorta (Türkiye) sahada kıran kırana mücadele etti. Turnuvanın son günü sıralaması:

 

A Grubu:

A1: CSKA Moscow

A2: TEKSÜT Bandırma BK

A3: TOFAŞ

B Grubu:

B1: Anadolu Efes
B2: Galatasaray Doğa Sigorta
B3: Zalgiris Kaunas

Turnuvanın, 15 Eylül Pazar günü gerçekleştirilen finalinde, gruplarında birinci olan CSKA Moskova- Anadolu Efes karşı karşıya geldi. Gloria Sports Arena’da dolu tribünler önünde oynanan mücadelede65-63 skor ile CSKA Moskova Gloria Cup 2019 Basketbol Turnuvası’nı şampiyon olarak tamamladı. CSKA Moskova kupasını Gloria Sports Arena CEO’su  ve aynı zamanda Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Elif Özdemir’in elinden aldı. İkinci olan Anadolu Efes takımına ödülünü Gloria Sports Arena Genel Müdürü Görkem Dönmez takdim etti.

Gloria Cup Basketball Turnuvasının MVP’si olan Will Clyburn (CSKA Moskova)’ aödülünü MV Holding Kurucusu Murat Vargı takdim etti.

Gloria Cup 2019 Basketbol Turnuvası’nın üçüncülük – dördüncülük maçları TEKSÜT Bandırma – Galatasaray Doğa Sigorta arasında oynandı. 88-71 skor ile turnuvanın üçüncüsü TEKSÜT Bandırma dördüncüsü – Galatasaray Doğa Sigorta oldu. TEKSÜT Bandırma’ yaplaketini Gloria Sports Arena Genel Müdürü Görkem Dönmez ve Smart Casual Spor Direktörü Buluç Yalçın takdim etti.

Turnuvanın beşincilik – altıncılık maçı Tofaş –  Zalgiris Kaunas arasında oynandı. Maç95-100 skorla Zalgiris Kaunas’ınüstünlüğü ile tamamlandı.

Smart Casual Event organizatörlüğünde GSA’da gerçekleştirilen Gloria Cup 2019 Basketbol Turnuvası’nın tüm maçları, TRT Spor kanalından canlı olarak yayınlandı. Periyot ve devre aralarında Red Foxes dans grubu izleyicilere dansları ile eğlenceli anlar yaşattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here