EuroBasket’te Potanın Perileri’nin şansını değerlendiren Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, ilk 5’e girerek dünya şampiyonasına gitmek istediklerini söyledi ve ekledi: “Zor rakiplerimiz var ama takımımıza güveniyorum.”

16-25 Haziran tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin ev sahipliğinde oynanacak Avrupa Şampiyonası öncesi Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın şampiyonadaki şansını Karar gazetesine değerlendirdi. Millilerin son 2 olimpiyata katılmasının ve son Kadınlar EuroBasket’te beşinci olmasının altını çizen Haluk Yıldırım, “Zor rakiplerimiz var ama takımımıza güveniyorum. Grubu birinci bitirmek de işimizi kolaylaştıracak” dedi. Potanın Perileri’nde bir jenerasyon değişikliği olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “İşimiz kolay değil, bir geçiş süreci yaşıyoruz. Lara Sanders sakatlığı sebebiyle, Nevriye Yılmaz ile Şebnem Kimyacıoğlu ise basketbolu bırakmasıyla aramızda olmayacak. Bu isimler takımın ana parçası oldukları için zorlanacağız” diye konuştu.

TÜRKLERİN ÖNÜ AÇILACAK

Seneye 3+2 sisteminin gelmesiyle birlikte Türk oyuncuların takımlarında daha çok süre alacağına dikkat çeken Milli Takımlar Direktörü, federasyonun bu kararının Türk oyuncuların önünü açacağını söyledi. Türk basketbolunda yaşanan başarıların basketbola olan ilgiyi artırdığını da belirten Haluk Yıldırım sözlerini şöyle tamamladı: “Potanın Perileri’nin bu şampiyonada ilk 5’e girmesiyle dünya şampiyonasına gitmek istiyoruz. Bizi her zaman gururlandıran Milli Takım’a bu şampiyonada da sonuna kadar güveniyoruz.” (hakan akar – karar gazetesi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here