Euroleage yetkilileri, Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu Pınar Karşıyaka ve Darüşşafaka Doğuş’a Euroleague vizesi verildiğini açıkladı.
2015/2016 Euroleague sezonunda Türkiye’yi 4 takım temsil edecek. A Lisansı sahibi Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes’in ardından Pınar Karşıyaka ve Darüşşafaka Doğuş da Euroleage’e davet edildi.
Euroleague’in Türkiye’den hangi takıma wildcard vereceği tartışmaları son buldu. Bu akşam saatlerinde toplanan Euroleage yetkilileri toplantının ardından yaptığı açıklamada Pınar Karşıyaka’ya B Lisansı, Darüşşafaka Doğuş’a ise wildcard verildiğini açıkladı. Wildcard vizesi alan diğer takımlar ise Bayern Münih, Strasbourg ve Lokomotif Kuban oldu.
Şampiyon takımlara B Lisansı verilmesi uygulaması kaldırılmıştı fakat Euroleague yetkilileri yaptığı açıklamada Pınar Karşıyaka’nın şampiyon unvanı ile Euroleague’de yer alacağını belirtti. Bu gelişmenin ardından Türkiye tarihinde ilk defa 4 takım ile Euroleague’de yer alacak.
Galatasaray ve Beşiktaş Erkek Basketbol Takımları ise gelecek sezon için Eurocup wildcardı alan takımları arasında yer aldı. Banvit ve Trabzonspor Medical Park’ın da katılacağı kupada da 4 Türk takımı yer alacak.

ERGİN ATAMAN SİTEM ETTİ…
Galatasaray koçu Ergin Ataman, Euroleague’in wildcard kararına tepki gösterdi.
Euroleague yönetimi bugün gerçekleştirdiği toplantının ardından TBL şampiyonu Pınar Karşıyaka’ya B lisansı, Darüşşafaka Doğuş’a ise wildcard verildiğini açıklamıştı.
Sarı kırmızılı ekibi çalıştıran deneyimli koç Ergin Ataman, Euroleague’in bu kararına Twitter aracılığıyla tepki gösterdi. Ataman’ın sözleri şu şekilde: “3 sezondur yurt içi & dışında 9 bin seyirci ortalaması olan Galatasaray’ın Euroleague’e gitmemesi Galatasaray’ın değil Euroleague’in kaybıdır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here