TOFAŞ ile Fenerbahçe Doğuş arasında oynanan maçta Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun, İzmir Marşı söylendiği anlardaki tavrı tartışma yarattı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin play-off final serisi kapsamında Bursa’da, TOFAŞ ile Fenerbahçe Doğuş arasında oynanan maçta, her iki takımın taraftarları da İzmir Marşı’nı söylemeye başladı.

Taraftarların hep bir ağızdan söylediği İzmir Marşı’na, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un da eşlik ettiği görülürken, yanında oturan eski milli basketbolcu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Hidayet Türkoğlu’nun, marş söylenirkenli tavrı tartışma yarattı.

Fenerbahçe seyircisi ise 5. maç sonrası kupa vermek için parkeye inen Türkoğlu’n bu tavrı nedeniyle tepki göstermişti.

Hidayet Türkoğlu’nun Türkiye’de yaşayan Boşnak hemşehrileri ise, Türkoğlu’nun bu davranışından duydukları hoşnutsuzluğu sosyal medyadan dile getirdi.

Boşnaklar, “TBF Başkanı Boşnak Hemşehrimiz Boşnaklar Sayfamızdan Hidayet Türkoğlu Beye sesleniyoruz. Bu Ülkenin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin geçtiği bir marştan niye bu kadar rahatsızlık duyuyorsunuz. Bizler Boşnağız Atatürkçü Boşnaklarız” ifadelerini paylaştı.

İşte o paylaşım:

 

Tabii Siyasi görüşünüz ne olursa olsun herkesin bu ülkenin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygı göstermesi gerekiyor. Bizler Boşnaklar sayfası olarak bu tavrınıza çok üzüldük sizlere yakışmadı. pic.twitter.com/xVhEneYYb9

— Boşnaklar (@Bosnaklar_bosna) 12 Haziran 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here