Usta gazeteci Hıncal Uluç, yeni F.Bahçe’yi övdü: “Ben, G.Saraylı Hıncal Uluç bile F.Bahçe’yi görmek için heyecanlanıyorum. Herkeste bu heyecan var. Eğer bir G.Saraylı olarak bu kadar heyecanlanıyorsam, F.Bahçe camiasını düşünün. Bu takım G.Saray’ın 2000’de yaptığını 2017, 2018, 2019’da yapmak için kuruldu” dedi.

Yeni sezon öncesi yeni transferleri değerlendiren Uluç şunları söyledi:
F.Bahçe yepyeni bir takım yarattı. Yeni bir takım demek, heyecan demek. Doğrudur, yanlıştır, o ayrı. Ama ben G.Saraylı Hıncal Uluç bile, F.Bahçe’yi görmek için heyecanlanıyorum. Neden? Böyle bir yıldızlar topluluğu nasıl oynayacak? Bu hocanın adını ilk defa duyuyorum. Vitor Perreira takımı toparlayabilecek, yönetebilecek mi? F.Bahçe’yi görmek istiyorum. Herkeste bu heyecan var. G.Saraylı olarak bu kadar heyecanlanıyorsam, F.Bahçe camiasını düşünün.

TERİM FENER’DE OLSA TERİM OLAMAZDI
“Burada anlatılması gereken şu; başta Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım olmak üzere, yeni bir takım kurduğunda sabırlı, pek çok şeye hazırlıklı olacaksın. Hatırlayın, Fatih Terim geldiğinde üst üste 4 yıl G.Saray’ı şampiyon yaptı. G.Saray, 4. sene sonunda da UEFA Şampiyonu oldu. Ve o takımın iskeleti ile kurulan Milli Takım, Dünya 3.’sü oldu. Terim F.Bahçe’de olsa, bunları başarabilir miydi? İmkan ve ihtimal yok! Bu 4 yılın ilk senesinin 3. ayında Ali Sami Yen’de F.Bahçe, Terim’in ilerde bu mucizeleri yaratan takımını 4-0 yendi. Bu takımın adı G.Saray değil de F.Bahçe olsaydı… Başkanının adı Faruk Süren değil de Aziz Yıldırım olsaydı… Pazar akşamı Terim, işine son verildiğini Emre gibi televizyondan duyardı. O gün biterdi. Kendi sahanda ezeli rakibine 4-0 yenileceksin. Gerçek G.Saray taraftarı, camiası, Terim ve takıma sahip çıktı. Onlar da bu zaferleri getirdi. Şimdi birisinin de F.Bahçe’ye bunu anlatması ve kabul ettirmesi lazım.
“Bu takım, G.Saray’ın 2000’de yaptığını belki 2017, 2018, 2019’da yapmak için kuruldu. Ama yol boyu kazalara uğrayabilir. ‘Sabırlı olacağız’ denilmeli. Ama en başta bunu diyeceklerin sabırlı olması lazım. Emre’ye gelince; ben olsam, yenilenen takımdan Emre’yi bırakmazdım. Kötü huylarına rağmen, geçen seneki F.Bahçe’nin tek lider futbolcusuydu. En çok eleştirenlerden biri bendim. Her seferinde ‘Emre’nin profesyonel bir yardıma ihtiyacı var’ dedim. Özel hayatında, dünyanın en pırlanta insanlarından biri.

EMRE KALMALIYDI
“Saha içinde lider bir Emre vardı. Bunun ne olduğunu anlamak için de Emreli ve Emresiz bir F.Bahçe’yi izleyin. Yeni bir takım kurarken, en çok ihtiyaç duyacağın kişi ‘lider oyuncu’ olacak! O lider Emre idi. Bu kadar yürekten bir Fenerbahçe’li, hiç hak etmediği bir şekilde yollandı. Yazık ettiler Emre’ye!

ARDA’YI ULTRASLAN YOLLADI
“Arda’nın Barcelona’ya gidişinin çeşitli sebepleri var. Bunların içinde belki en son sıraya koyacağım, yeteneği ve futbolu! Arda’nın bugün Barcelona’da oynamasını sağlayan G.Saray camiasının utancı ultrAslan’dır. G.Saray’ın kaptanıyken Arda’yı yuhalamaya, protesto etmeye, hatta ağlatmaya başlamasaydı, G.Saray’ı ne kadar çok sevdiğini yakından bildiğim Arda, Avrupa’ya gitmeyi aklından bile geçirmezdi. ultrAslan’ın başarılı olduğu tek şey vardı, Arda’yı Türkiye’den kaçırmak. Bancelona’da oluşunun 2. sebebi, Türkiye’den çıkışının İspanya oluşu. Barcelona’nın gözünün önünde oluşu. 3.’sü ise Messi! Barcelona’nın maç kazanması Messi üzerine kurulmuş. Takımın tamamı Messi’ye çalışıyor. Xavi ve İniesta… Bir göl düşünün, Fırat ve Dicle besliyor. Göl Messi; Fırat ile Dicle ise İniesta ve Xavi.

PODOLSKİ DÜNYANIN EN İYİSİ
“Hamza Hamzaoğlu G.Saray’a geldi, neredeyse darmadağın olmuş, ‘Küme düşer’ diye dalga geçilen G.Saray’ı lider yaptı. ‘-1 averajlı’ takımdan lider çıkardı. Bu ne demek? Arabayla gol yiyen bir savunman var. Savunmaya rağmen şöyle veya böyle takımı liderliğe yükselten bir hücum gücün var. Puan durumuna bakarak ‘G.Saray’a ne lazım?’ diye 10 yaşındaki çocuğa sorsan, bilir. Savunmaya takviye lazım. G.Saray nereye oyuncu aldı? Podolski alındı, Huntelaar alınmaya çalışılıyor. Geride Galatasaray’ın yediği her golde hatası olan Chedjou, savunmanın en güvenilir adamı Semih’ti. Sakatlığından sonra ne oldu? Gönderilen Dany geri dönmüş. Podolski ve Huntelaar transferi konuşuluyor. Demek ki G.Saray’da Ünal Aysal’ın ‘çilek’çiliği sürüyor. Podolski 3 yıldır dünya futbolunda yok. Taffarel, Hagi ve Popescu da dünya futbolunda yoktu. Ama G.Saray’da büyük işler yaptılar. O nedenle son 3 yıla bakıp ‘Podolski’yi niye almışlar?’ demek haksızlık olur. Podolski bana göre dünyanın en iyi forvetlerinden biri. Ama G.Saray’ın çok iyi 2 stoper ve 2 iyi hücum bekine ihtiyacı var. Hamza’nın oyun sitilinin ihtiyacı bu… Melo ise Galatasaray’dan gitmeli. Takım arkadaşını soyunma odasında, sahada döven futbolcunun Galatasaray’da yeri yok.” (a spor)

Önceki İçerikOntivero elde kaldı… Menajeri ise isyan etti: Galatasaray’da adalet yok!
Sonraki İçerikAybars Hünalp yazdı: “Trabzonspor, inzibatların takımı mı?”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz